21.01.2020
Vincent
- - zajtra - -
Zora
Keby sme každý rok vykorenili čo len jednu svoju chybu, skoro by z nás boli ľudia dokonalí.
..... Kempenský .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Kurz tanca

Už je to pár rôčkov, čo sme mali v Domke kurz tanca. No a keďže nám medzičasom dorástli noví tancachtiví domkári, rozhodli sme sa dať im príležitosť naučiť sa tancovať ľudové tance.

A tak sme sa pustili do toho. Vytýčili sme si termín, kedy to bude vyhovovať najviac domkárom – od 27. do 29. decembra a zohnali sme tancmajstra – tentokrát Ľuboša Cambera, tancujúceho člena folklórneho súboru Liptov. No a keďže na tancovanie treba väčší priestor, vybavili sme rovno veľkú sálu Kultúrneho domu.

3 dni kurzu priniesli každému niečo – niektorým základy tanca, iným dolaďovanie detailov a všetkým dostatok priestoru pre vytancovanie sa dosýta. V priemere sa počet účastníkov pohyboval okolo čísla 45. Začali sme valčíkom, prešli sme si polku, rozohnili sa pri tangu a vyskúšali sme aj jednokročku a dvojkročku čardáša. No a zopakovali sme si aj domkárske tance.

Postarali sme sa aj o to, aby sa naši tanečníci pripravili aj na ich budúce plesy a tanečné zábavy a pozvali sme ich, aj ich partnerov a rodičov na vyvrcholenie kurzu tanca, ktoré bolo v sobotu 30. decembra opäť v sále Kultúrneho domu. Dievčatá sa postarali o výzdobu, ja o hudbu a tak sme sa zabávali pri ľudových a moderných tancoch, súťažili v tanečných súťažiach a v zotrvávali v družnom rozhovore a dobrej nálade až do neskorých večerných hodín.

Kto bol na kurze tanca, prípadne na jeho vyvrcholení, určite potvrdí, že táto akcia určite splnila svoj účel. U väčšiny bolo badať výrazné pokroky a kto prekonal počiatočnú hanblivosť, určite neoľutoval. Ďakujeme všetkým, ktorí sa postarali o to, aby sa táto akcia uskutočnila a verím, že všetci tanečníci získané zručnosti budú pravidelne využívať aj na ďalších tanečných akciách Domky.

typ akcie : tanečná akcia
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 27.12.2006
prečítané: 1569x
K o m e n t á r e :

Najlepsia je posledna fotka,na ktorej Matovi ziaria očka štastim,prečo asi?...

autor : učitel tan
dátum : 20.05.2007

netusim ale co mu zavidis

autor : okloms
dátum : 22.05.2007
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)