27.02.2021
Alexander
- - zajtra - -
Zlatica
Čím je niekto vyššie postavený, tým pokornejším sa má ukázať.
..... Cicero .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jarná brigáda

Na jar si väčšinou ľudia robia poriadky pred svojím domčekom i okolo neho. A pretože sa za rok nahromadilo veľmi veľa neporiadku aj v prírode, rozhodli sme sa aj my, že v sobotu 17.3. skrášlime prostredie pri kaplnke Panny Márie a na našej krížovej ceste.

Stretli sme sa o 9.00 pred základnou školou, odkiaľ už každý kráčal so svojím pracovným nástrojom: s hrabličkami, s metlou, s vozíkom i s vrecami a igelitkami. Po výstupe na „vrchol“ sme poprosili o pomoc z neba, lebo nás čakalo veľa práce a potom sa už 24 brigádnikov pustilo do práce. Zistili sme, že 5 vriec bolo málo - toľko smetí sa našlo (medzi nimi boli zaujímavé exponáty, napr. prastará topánka alebo železná prilba). Po vyhrabličkovaní po čistej cestičke už mohla ísť aj slávnostná procesia.

Pri práci sa deti tešili na sľúbenú malú pokladovku. Od jaskyne ku kaplnke pod baňou postupne zisťovali recept dona Bosca na šťastný život; obsahoval tri body: 1. veselosť, 2. štúdium, 3. zbožnosť. A pokladom nebolo nič iné ako Panna Mária, ku ktorej sa don Bosco veľmi odporúčal utiekať. Sladký poklad tiež nechýbal, len nám akosi vyschlo v hrdle.

Panna Mária sa isto potešila ochote niektorých k modlitbe ruženca, napriek tomu sme našu brigádu zakončili krátkou modlitbou. Počasie nás totiž začalo strašiť a veru po príchode domov sa spustil dážď. Boli sme radi, že sme to akurát stihli, no tešilo nás najmä to, že sme urobili aspoň malý dobrý skutok pre našu prírodu. Vďaka všetkým chlapcom a dievčatám, ktorí prišli pomôcť!

typ akcie : brigáda
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 17.03.2007
prečítaní: 2199x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)