03.06.2020
Karolína
- - zajtra - -
Lenka
Nik v nás nevzbudí takú úctu ako človek, statočne znášajúci nešťastie.
..... Seneca .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Animátorská chata

Ahojte, milí domkári!

Určite ste sa jeden aprílový víkend - to bolo presne od 4. do 6. apríla - čudovali, prečo nemáte stretko a kde sú animátori. Pravda je taká, že vaši milí animátori boli v ten konkrétny víkend na animátorskej chate v Liptovských Sliačoch. Hlavnou témou chaty bolo utužovanie kolektívu a získavanie skúseností v oblasti animátorstva. Výpravu tvorilo 11 členov a to: Ja, Rastík, Maťo H., Zuzka A., Zuzka M., Janka N., Majka S., Majka L., Aja K., Veronika T. a na čele stál Jarko T.

Všetko sa to začalo stretnutím pred Kultúrnym domom na ktoré prišiel niekto skôr, niekto neskôr, a iný vôbec. Od Kultúry sme sa presunuli na „blízku“ zastávku na križovatke, odkiaľ sme cestovali autobusom až do Vyšného Sliača, kde nás už čakala vysnívaná chata. Po zvítaní sa s okolím a zvyknutí si na „príjemný“ domáci sliačanský kravský závan z neďalekého družstva sme sa pobrali na sv. omšu do blízkeho kostola. Po omši sa začalo vybaľovať a keďže niektorých už zmáhal hlad, príprava jedla bola na mieste. Tejto úlohy sa zhostil Maťo a pripravil nám cestoviny s tvarohom, ktoré boli trochu mazľavé a lepiace, ale vcelku dobré. Všetci sme sa držali hesla:„Pre hladnieho niet planieho,“ a „čo nezjeme my, zožerie mačka.“ Večer sa šíril v atmosfére hier ako Bang!, Človeče nehnevaj sa a mestečko Palermo do neskorých nočných hodín.

Druhý deň začal očakávanou prípravou gulášu na ktorú sme sa podujali ja s Rastíkom a Zuzkou M.. Samozrejme, že pomáhali aj ostatní, či už svojou účasťou alebo neúčasťou. Po myslím si vydarenom obede a odpočinku sme všetci išli na prechádzku, kde sme obdivovali krásy Liptovských Sliačov a možno dakedy aj divné charaktery miestneho obyvateľstva. Poprechádzaní a oddýchnutí sme sa dostali do hlavného bodu, a to ako zefektívniť a zlepšiť prácu s vami a taktiež ako vylepšiť a obohatiť našu Domku. Po poobedňajších hrách nás podvečer prišli pozrieť naši starší animátorskí kolegovia Mária s Milošom, Zuzka N. a Ivka B. Večer by som nazval veľkým maratónom hry „mestečko Palermo“ (kto nepozná, nech sa nás opýta - vysvetlíme), kde hlavnou úlohou hráčov bolo oklamať protihráčov, čo niektorí z nás moc nechápali. Nakoniec po dlhých a zaujímavých hrách a taktiež Maťových epilógoch sme šli spať - niektorí s pocitom víťazstva, iní s pocitom prehry.

V posledný deň sme po raňajkách ešte stihli zájsť na sv. omšu, a už tu bol čas baliť sa. Po poupratovaní a prerozdelení zostatkových potravín sme sa zbalení konečne pohli na autobusovú zastávku. Po príchode do Liskovej sme sa šťastní a plní nových zážitkov rozlúčili a pobrali domov.

A preto milý domkár, ak sa chceš aj ty zúčastniť na takejto chate, tak sa len SNAŽ a možno sa nabudúce spolu stretneme na ďalšej animátorskej chate.


PS: Ďakujeme Rastíkovi, že odniesol bedničku.

typ akcie : pobytové podujatie
autor lnku: Marián Ž.
dtum akcie: 04.04.2008
pretan: 1759x
K o m e n t r e :

pekne majko normalne nemam slov... a to bol prolog nie epilog...

autor : matisek
dtum : 16.04.2008

Majo, no comment... fakt super článok... máš talent:)
a inak ten guláš varil Rastík s Majkom, ja som bola len malá pomocníčka

autor : zuzana
dtum : 17.04.2008

tenkravin fakt smrdel

autor : peto barti
dtum : 18.04.2008

bednicku ja vzdy s radostou odnesiem, aby ste nabuduce vedeli. Ale majko to je fakt pekny clanok, chvalim ta, a tak si sa bal :>

autor : suflik
dtum : 18.04.2008

suhlasim s rastikom ten clanok je skvely...

autor : matisek
dtum : 18.04.2008

fiiiiiha no ja nemam slov=))uplne super a ako si to napisal tak to aj bolo, skvele...=)

autor : zuzi
dtum : 21.04.2008
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)