20.07.2019
Iľja
- - zajtra - -
Daniel
Charakter človeka sa spozná až vtedy, keď sa stal nadriadeným.
..... Remarque .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Brigáda pri kostole

Tento rok nám pri jarnej brigáde počasie neprialo, a tak som rád, že sme mohli pomôcť aspoň pri tejto nečakanej brigáde.

Oslovil nás ujo Alfonz Kubala, ktorý má vo farnosti veľké zásluhy a veľmi dobré meno, keďže pomáha všade, kde môže. Tentokrát však potreboval pomocné ruky. V úmysle mal totiž dať natrieť múr kostolného plota pred blížiacou sa slávnosťou 1. sv. prijímania. No a keďže takúto údržbu múr už dlho nezažil, bolo najskôr potrebné vyčistiť ho.

No a tak sme rozhodili naše domkárske siete, do ktorých sa našťastie chytilo dosť rybičiek, a tak nám vo štvrtok 1. mája šla robota od ruky. Drôtené kefy sa ušli všetkým a veru bola radosť pozerať na rad brigádnikov pracujúcich pozdĺž celého múrika. Jadro brigádnikov tvorili členovia detského spevokolu a prvoprijímajúce deti, ale nechýbali ani starší. Dokonca sme si za svoju prácu vyslúžili aj občerstvenie v podobe koláčov od Ivky B.

Som veľmi rád, že sa táto brigáda uskutočnila. Ukázalo sa totiž, že aj dnešné deti dokážu urobiť niečo pre spoločné dobro, chce to len dobrú motiváciu a osobný príklad. Dovidenia pri najbližšej brigáde :-)

typ akcie : brigáda
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 08.05.2008
prečítané: 1415x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)