04.06.2020
Lenka
- - zajtra - -
Laura
Keby každá matka, ktorá sa strachuje o svoje dieťa, požiadala strážneho anjela svojho dieťaťa, aby ho chránil - a potom by sa uvoľnila a dôverovala by tejto ochrane, svet by sa stal ľahším a bezpečnejším miestom.
..... Diana Cooper .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Brigáda - tenisový kurt

Záujem o tenis medzi mladými v Liskovej za posledných 5 rokov klesol na minimum. Pamätám si na časy spred 10 – 15 rokov, keď sme cez prázdniny takmer každé ráno utekali na asfaltové ihrisko, aby nás nikto nepredbehol a ako sme sa hnevali, keď nás starší chlapci „vyhodili“ alebo keď nám po žatve na 2 dni vysypali na ihrisko obilie na presušenie. Mladých tenistov (i keď len amatérskych) bolo asi tridsať. Z tohto obdobia si pamätám aj na pár turnajov, ten posledný sa uskutočnil aj oficiálne – 23. augusta 1999 už na novopostavených tenisových kurtoch v areáli OŠK (je o ňom aj článok ).

Potom však vehementne nastúpila nová éra počítačov a mobilov, no a o tenis prestal byť záujem. Tomuto trendu pomohla aj nejasná dostupnosť tenisových kurtov. Hrávalo sa teda len na asfaltovom ihrisku, aj to len občas. V poslednej dobe však nastal progres. Uzavrela sa dohoda o tom, že jeden z kurtov bude obecný. A tak sme sa v sobou 24. mája zišli, aby sme tento kurt pripravili na prevádzku.

Zišli sme sa na nej deviati. Šéfom akcie bol Majo M. - bývalý aktívny hráč, v súčasnosti profesionálny rozhodca. Vyčistili sme ihrisko od machov, vypratali hrubú antuku, preosiali ju na jemnejšiu a vysypali na kurt prvú vrstvu novej antuky. Keďže tento kurt už potreboval generálku a my sme mali k dispozícii len 6 vriec antuky, urobili sme aspoň to, čo sme mohli.

Ešte teda bude potrebná minimálne jedna brigáda, na ktorej sa nanovo osadia čiary a sieť, no a celý kurt sa zarovná a upraví ďalšou antukou. A potom si naň snáď prídu zahrať nielen tí, ktorí majú pekné spomienky na mladé tenisové časy, ale aj noví tenisti. Veď tenis je príjemná a nenáročná forma relaxu. Ďakujeme za pomoc všetkým brigádnikom a do skorého hrania!

typ akcie : brigáda
autor lnku: Jaroslav T. ml.
dtum akcie: 24.05.2008
pretan: 1916x
K o m e n t r e :

OZNAMUJEME, ŽE TENISOVÝ KURT JE UŽ KONEČNE V PREVÁDZKE. Záujemcovia si môžu kľúče prevziať u Michala Gagana (č.d. 57), ktorému bola Milošom Lesákom zverená starostlivosť o kurt. Bolo by dobre sa vopred ohlásiť na čísle: 0904887765. Cena: 50Sk/hod.

autor : Dara
dtum : 04.08.2008

tak podmienky su uz iste. dnes to vyhlasovali aj v rozhlase. takze plati: 50 Sk/hod. pre obcanov Liskovej a 100 Sk/hod. pre ostatnych. tých, co boli na brigadach spisuje uz Milos, tak sa nemusite bat, budete to mat zadara. viac nemam co k tomu dodat.

autor : Dara
dtum : 07.08.2008

znova cenzura?trapne...

autor :
dtum : 09.08.2008

Všetko podstatné je v 2 komentároch Dary, ak chcete rozprúdiť väčšiu diskusiu, nech sa páči v sekcii Fórum. A vymazal som aj svoje a ďalšie Darine komentáre, takže neviem, s čím máš problém.

autor : J. Timko ml.
dtum : 09.08.2008
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)