04.06.2020
Lenka
- - zajtra - -
Laura
Keby každá matka, ktorá sa strachuje o svoje dieťa, požiadala strážneho anjela svojho dieťaťa, aby ho chránil - a potom by sa uvoľnila a dôverovala by tejto ochrane, svet by sa stal ľahším a bezpečnejším miestom.
..... Diana Cooper .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Letný tábor Trlenská dolina
Fotky od Miloa:
prpravn de   1. de   2. de   3. de   4. de   5. de   6. de  
Fotky od Aniky:
1. de   2. de   3. de   4. de   5. de   6. de  


Letný tábor v roku 2008 sa uskutočnil 11.-17.8.2008 v Trlenskej doline. Zúčastnilo sa ho 40 ľudí, z toho 20 detí, 10 animátorov, 9 členov organizačného tímu a 1 kňaz.

Tento rok sme mali rozprávkový tábor. Upozorňovala na to už hlavná téma tábora - „Čerpajme z bohatstva rozprávok“. Nabádala nás, aby sme odhaľovali čnosti vyskytujúce sa v rozprávkach a snažili sa získavať ich aj v reálnom živote. Veď napr. rodina je miestom, kde sa dajú krásne využiť všetky čnosti, o ktorých sme hovorili.

Počas súťažného programu sme sa zase snažili zachrániť svet fantázie. Hľadali sme stratené kamene fantázie, aby sme mohli na konci tábora pri mesačnom splne obnoviť ich jednotu a tak zachrániť rozprávkový svet. Hľadali sme všelikde, v Údolí hadov, v Začarovanom lese, aj v Dračích skalách. Pomáhali nám aj rôzne rozprávkové bytosti – škriatok, lesná víla, pirát, Včielka Maja, ježibaba, čarodejnica, vodník, Karkulka, rytier, aj hradná pani. Rozprávkové kráľovstvo sa nakoniec podarilo zachrániť aj vďaka druidovi Allanonovi, a tak mohol kráľ a kráľovná vyhlásiť v piatok večer veľké oslavy.

Tohtoročné víťazstvo patrí družstvu Soľničiek, ktoré si udržiavali malý náskok od prvého dňa. Druhé skončili Hrušky, tretí Žabiaci, štvrté miesto obsadili spoločne Popolušky a Mravce.

Tento rok sa o výborný dojem z tábora okrem organizačného tímu veľkým dielom zaslúžili aj samotní animátori. Scénka „Tri prasiatka“, ktorá spestrovala každý večer bola veľkým divadelným zážitkom a aj teraz s odstupom sa pousmejeme, keď si na ňu spomenieme. No a rozprávkové scénky družstiev (Tri hrušky, Popoluška, Svrček a mravce, Žabí princ, Soľ nad zlato) boli tiež veľmi pekné, všetci samozrejme vo vlastnoručne pripravených kostýmoch, jednoducho paráda.

Tento rok sme pri súťažnom programe nečerpali z osvedčených hier, ale pripravili sme úplne nové. No a tento raz sa historicky prvýkrát na súťažnom programe podieľali aj samotní účastníci, keďže každý deň si jedno družstvo pripravilo aj zopár hier pre ostatné družstvá.

Ťažko zhrnúť 6 krásnych dní do jedného článku. Snáď čosi napovedia samotné fotky, niečo je na videu, zvyšok v našich spomienkach. Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme na tomto tábore boli. A o rok opäť dovidenia.

Namiesto záveru list Allanonovi od rozprávkových postáv, ktorý som sľúbil zverejniť:

Milý Allanon,
aby si na tento tábor nezabudol, posielame ti zázračnú fľaštičku, ktorú stráži čarodejnicin pavúk. Keď za svitu mesiačika v Údolí prianí pavúčiu nôžku poškrabkáš a fľaštičku otvoríš, musíš z črvavého jabĺčka 3x si odhryznúť, ježibabinu bradavicu za seba 3 metre odhodiť, Popoluškin oriešok na vodníkov vlas zavesiť a zakričať smerom k lesu „Brekeke, brekeke, ťúú, paráda!“ A vtom, rozprávkový svet ti naraz pred očami ožije a uvidíš na lúke lesnú vílu s vodníkom tancovať a žabí orchester im bude do tanca kŕkať. Ježibaba bude ponad vrcholce stromov na svojej starej metle lietať a možno i hradná pani ti výjde v ústrety...

Tvoji priatelia zo sveta fantázie,

Vodník, Červená čiapočka, Lesná víla, Ježibabka a Hradná pani

P.S.1 Červená čiapočka ti posiela jahôdky. Neboj sa, nie sú v nich zabalené zázračné guľočky, čo srnky tratia...
P.S.2 Ale keď nesplníš tieto naše inštrukcie, tak ti prídeme „hlobnúť“.

typ akcie : letný tábor
autor lnku: Jaroslav T. ml.
dtum akcie: 11.08.2008
pretan: 2420x
K o m e n t r e :

Bol to paradny tabor....

autor : ja
dtum : 03.09.2008

perfektné fotky. tomu, kto fotil, pochvala :)
ako tak pozerám, tak ste sa mali parádne, aj téma tábora bola super. takže môžem len ľutovať, že sa mi už nedalo ísť... ale ja mám teraz krajšie poslanie ;)

autor : Júlia
dtum : 05.09.2008

Podstatné je, že si nás prišla 2x pozrieť, takže očakávania si vzhľadom na krajšie poslanie splnila :) A aj na fotkách sa objavíš, aj malá Dominika :)

autor : J. Timko ml.
dtum : 05.09.2008

tento tábor bol proste SUPER...:)

autor : :)
dtum : 06.09.2008

tento tabor bol najlepsi zo vsetkych,na kt. som uz bol/a

autor :
dtum : 06.09.2008

už sa teším na video... ;)

autor : Júlia
dtum : 08.09.2008

krasne fotky, museli ste sa mat super. byt tak o 10 rokov mladsia:-)

autor : Dara
dtum : 08.09.2008

perfektne fotky ale aj článok

autor : janka
dtum : 10.09.2008

no janse ze to bolo supper...aspon mam na co spominat....jeden z najlepsich taboorov=)))

autor : zuzi
dtum : 11.09.2008

uchvatneeeeeeeeeee...len kedy uz budem prva???...:):):)...ale paraaaaaaaadny bol...to hej...:):):)

autor : vasa verca...:):):)
dtum : 21.09.2008
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)