04.06.2020
Lenka
- - zajtra - -
Laura
Času máme veľa, len ho málo využívame.
..... B. Franklin .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Bodka za prázdninami


Prázdniny boli síce pekné, ale krátke. Skončili rýchlo a my sme sa s nimi rozhodli patrične rozlúčiť Bodkou za prázdninami. Zraz bol v piatok 29.08.2008 o 9.00 hod. pred ZŠ. Nebolo nás veľa, ale určite dosť na to, aby sme sa poriadne zabavili. :-)

Táto „bodka“ mala podtitul „rozprávková“. A tak to aj bolo. Keď sme vyšli na tradičné miesto „bodky“, čakali nás tam rôzne rozprávkové bytosti, a my všetci sme sa ocitli vo veľkom kráľovstve rozprávok. Začali sme tradične modlitbou, v ktorej sme prosili o dobrú náladu, ktorá nám určite zostala. Rozprávkové bytosti pre nás pripravili rôzne súťaže, tak sme sa rýchlo podelili do 4 skupín po päť členov. Všetky súťaže boli robené formou stanovísk a nakoniec nás čakala ešte jedna posledná súťaž.

V prvom stanovisku bol mravec z rozprávky o mravcoch a svrčkovi, úlohou bolo pomôcť mu postaviť mravenisko z tyčiniek. Druhé stanovisko mali žabky z rozprávky o žabom princovi, tu sa všetci zahrali na malé žabky a museli zafarbení zelenou farbou doskákať do „postele“. Tretie stanovisko mala čarovná víla, ktorá pochádzala z rozprávky Popoluška. U nej sme museli hádať nakreslené slová. No a posledné stanovisko bolo u kráľa a jeho dvorného kuchára, pochádzali z rozprávky Soľ nad zlato. Pán kráľ nás prosil aby sme mu priniesli soľ, pretože jeho kráľovstvo vraj bez nej veľmi trpí.

Po namáhavých úlohách sme si všetci opiekli špekačku a pokračovali poslednou súťažou. Všade bola tma, a my sme museli nájsť čarovnú bylinu, ktorá vydávala zvuk pískaním. Všetko dopadlo dobre, nikomu sa nič nestalo a všetci čarovnú bylinu našli. No a potom už nasledovalo vyhodnotenie a sladké odmeny.

Všetci sme sa super zabavili a dobre si zasúťažili. Už aby boli ďalšie prázdniny, s ktorými by sme sa mohli rozlúčiť... :-)

typ akcie : súťaž
autor lnku: Mária L.
dtum akcie: 29.08.2008
pretan: 1708x
K o m e n t r e :

jeeje no skoda ze som tam nemohla byt.....muselo to byt teda carovne=)))

autor : zuzi
dtum : 11.09.2008

aaach...skoda, ze sme tam vsetci nemohli byt:(clanok je suprovy..

autor : janka
dtum : 12.09.2008
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)