25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Apoštolát je dušou modlitby.
..... don Bosco .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Tri prasiatka a vlk


Tak takéto niečo naša domkárska história doteraz nepoznala. Niežeby sme v Domke nikdy divadlá necvičili – práve naopak, s divadlami máme bohaté skúsenosti (oslavy Don Bosca, jasličkové pobožnosti, tábory, ...). No na takejto scéne sme ešte žiadne divadlo neuvádzali.

Divadlo „Tri prasiatka a vlk“ pôvodne vzniklo pre náš rozprávkový letný tábor. Bolo rozdelené do 5 častí, pomocou ktorých sme vždy prezentovali myšlienku aktuálneho táborového dňa. No a keďže divadlo sa stretlo s veľkým úspechom, rozhodli sme sa ponúknuť ho ako sviatočný darček širšej liskovskej verejnosti.

A tak sa v nedeľu 4. januára o 15.00 hod. mohli naši herci predstaviť v plnej kráse. Publikum bolo na liskovské pomery početné – odhadom sa zišlo asi 300 divákov všetkých vekových kategórií. Predstavenie bolo zábavné (predlohou bola vtipná verzia rozprávky, v pôvodnej audioverzii s hlasom S. Dančiaka). Na svoje si prišli najmä deti, ale na vtipných hláškach a pózach sa zabávali všetci.

A kto vlastne v divadle účinkoval? Tri prasiatka hrali Mária S. (Kvik), Veronika T. (Kroch) a Aja K. (Čuňo). Ich mamu hrala Zuzka A. a hladného vlka Dominik T. No a na scéne sa na krátku chvíľu objavili aj 3 kozy (Majo Ž., Rasťo H. a Maťo H.).

Predstavenie trvalo asi 45 min. Po jeho skončení sme ešte všetkým rozdali medovníčky s novoročným domkárskym prianím.

Veríme, že divákom sa toto divadlo páčilo, a že sa takto budeme môcť stretať aj častejšie – veď podľa mňa sa divadelný talent skrýva vo viacerých, len ho treba dobre hľadať :)

Na záver ešte ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tejto aktivity (hercom, cvičiteľom, kulisárom, pekárom, cukrárom, propagátorom aj tým nevymenovaným). A dovidenia pri ďalšom divadle!

typ akcie : kultúrna akcia
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 04.01.2009
prečítaní: 2549x
K o m e n t � r e :

toto bolo to najsamlepsie otvorenie noveho roka .....dakujem ze som tam mohla byt a uz som zvedava ci v takom budeme pokracovat....=)

autor : zuzi
dátum : 22.01.2009

bolo to super nic k tomu nechybala a naj bol vlk-Dominik Timko ale nevravim ze neboli dobre tie prasce omyl boli tiez ok

autor : R.Bacik
dátum : 31.01.2009

no sranda ako sa patrí...som strašne rada že sme sa k tomu dokopali...:):):)...boli sme najlepšie prasatá, vlk a kozy aké existujú v Liskovej...:):):)

autor : Kroch...:):):)
dátum : 07.02.2009
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)