25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
(Ježiš) zomrel za všetkých, aby aj tí, čo žijú, už nežili pre seba, ale pre toho, ktorý za nich zomrel a vstal z mŕtvych.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Popoludnie spolu


Tak v takomto hesle sme odchádzali v jedno pekné nedeľné popoludnie. Mali sme to namierené do Ludrovej, kde sme sa mali stretnúť s domkármi z Ružomberka a taktiež z Ludrovej. Keď sme po nie veľmi dlhej ceste dorazili na faru rozdelili sme sa do skupín a čakali čo bude nasledovať.

Na úvod sme sa pomodlili ako sa na správnych kresťanov patrí, a potom už nasledovala scénka o svätom Pavlovi, v ktorej si hlavnú úlohu zahral Majo Žúbor. A mohli sme ísť súťažiť. Ak sme chceli dôjsť do cieľa, museli sme prejsť všetky stanoviská, na ktorých nám predstavovali udalosti zo života svätého Pavla. Na prvom stanovisku bolo našou úlohou rozlúštiť šifrovačku. Po jej rozlúštení sme dostali úryvky z listov svätého Pavla. Ak sme túto úlohu splnili dostali sme slovo a mohli sme ísť na ďalšie stanovisko. A tak sme pokračovali v ceste. Ďalšou úlohou bolo preliezť pavučinu, keď sme aj toto úspešne zvládli, za odmenu sme dostali slovo a išli sme ďalej, až sme sa dostali na lúku na ktorej bol traktor. Našou úlohou bolo spoločnými silami roztlačiť tento traktor. Spojili sme sily dokopy, trocha sme sa posnažili a išlo to, a tak sme dostali slovo a pobrali sme sa ďalej.

Úloha, ktorá nasledovala, bola aj dosť o prekonaní sa, pretože nás čakala „lanovka“, na ktorej sme sa museli spustiť z dosť veľkej výšky. Srdiečko bilo, kolená sa triasli, ale nakoniec sme to všetci zvládli bez ujmy na zdraví a mohli sme pokračovať ďalej. Čakalo nás stanovisko, kde sme museli hádzať mince do vody a hneď po ňom stanovisko, v ktorom sme museli prenášať vodu. Keď sme zvládli aj disciplíny s vodou, pobrali sme sa ďalej.

Našou ďalšou disciplínou bolo pripevniť na jedného zo skupiny 30 kusov oblečenia. Hneď na vedľajšom stanovisku bolo za úlohu pomocou slamiek prečerpať vodu z kýblika na zem, aby sme sa dostali k slovu. Potom nás už čakali len posledné dve stanoviská, na ktorých našou úlohou bolo pomocou čuchu zistiť, čo sa skrýva v kýbliku a na poslednom stanovisku sme vylúštili hlavolam. Potom sa už bežalo opäť na faru, kde nás už čakali pripravené špekačky, ktoré sme si potom opekali. Keď sme sa pekne napapkali, nasledovala ešte krátka scénka, pri ktorej sme aj vylúštili odkaz zo slov, ktoré sme dostali za splnenú úlohu na každom stanovisku.

A to bol už záver nášho pekného popoludnia v Ludrovej a všetci sme sa mohli, spokojní s vydareným dňom, vrátiť domov.

Táto akcia bola prvým spoločným podujatím našich 3 susedných Domiek. Veríme, že sa pri podobných akciách stretneme aj častejšie.

typ akcie : súťaž
autor článku: Barbora K.
dátum akcie: 26.04.2009
prečítaní: 2568x
K o m e n t � r e :

konecne:D

autor : hadaj:D
dátum : 28.05.2009
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)