25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Je ľahšie Božiu vôľu plniť ako spoznať.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Bodka za prázdninami


Po prežití dobrodružného námorníckeho tábora a slnečných prázdnin nebolo od veci sa s nimi aj rozlúčiť. A prečo nie hneď aj táborovou témou? Áno, reč je o tohtoročnej Bodke, ktorá sa niesla v námorníckom duchu. A tak už počas týždňa určite deti lákal oznam v rozhlase, ktorý ich pozýval na dobrodružnú výpravu na tajomné ostrovy.

Celá akcia sa uskutočnila na už známom mieste v pondelok 31. augusta. Zraz detí bol pred školou o 9:00 avšak animátori už museli ísť o dobrú hodinku skôr aby to všetko stihli popripravovať. A preto deti po príchode na miesto čakali už len námorníci a piráti na svojich ostrovoch pripravení na vylodenie sa nebojácnych posádok za vidinou zisku vytúženého pokladu. Po krátkom úvode a modlitbe vystúpili z radu piati odhodlaní kapitáni, ktorým bola hneď pridelená posádka. Takto vznikli posádky Barby & Kent, Banány v čokoláde, Škôlka, Jack Sparrowci a Vločky. A tak sa z obyčajných detí stali námorníci, ktorí pod velením svojho kapitána začali objavovať tajuplné ostrovy, pričom museli získať časti odkazu, pomocou ktorého po rozlúštení zistili, kde sa poklad nachádza.

Na každom ostrove posádky zažili niečo nové. Museli niečo prekonať, zdolať, vydržať, vyhrať. V Číne mali za úlohu pomocou čínskych paličiek poprenášať čo najviac lentiliek a taktiež im musela jedna lentilka vydržať v ústach čo najdlhšie nerozpustená. Austrália ako ostrov klokanov pripravila pre objaviteľov skoky vo vreciach, ktoré si však museli všetci navzájom držať. Hornatú Európu zdolávali posádky po visutom mostíku. Na lemurmi posiatej Afrike museli námorníci ukázať svoju silu a to v úlohe s názvom nohy – ruky kde posádka špekulovala nad tým, ako sa má „poskladať“, aby na zemi ostal len požadovaný počet rúk a nôh. No a v Amerike, ako to už bývalo zvykom u indiánov v nezhodách, súperili proti sebe dvaja bojovníci priviazaní o totem. V rukách mali zbraň a bojovali na život a na smrť. Naše posádky čakalo to isté. Nebojte sa, boli síce priviazaní o strom, no ich jedinou zbraňou boli loptičky a nebojovali o svoj život, ale o to, kto najviac krát trafí súpera.

Po prekonaní všetkých nástrah, návšteve piatich ostrovov a zdolaní všetkých úloh im zostala už len jediná a to poskladať a rozlúštiť odkaz. Našťastie ani táto úloha im nerobila problém a tak sa každá posádka tešila z pokladu vo forme sladkej odmeny. Potom sa ako správni námorníci všetci posilnili skvelou špekačkou a už tu bol čas vydať sa na návrat a opustiť šíre moria plné dobrodružstiev, tajomných ostrovov a hlavne plné zážitkov, ktoré si istotne všetci so sebou odnášali.

typ akcie : súťaž
autor článku: Marián Ž.
dátum akcie: 31.08.2009
prečítaní: 2427x
K o m e n t � r e :

pekna akcia...:)

autor : nika...:)
dátum : 20.09.2009
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)