26.09.2020
Edita
- - zajtra - -
Cyprián
V nádeji sa radujte, v súžení buďte trpezliví, v modlitbe vytrvalí.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Valné zhromaždenie Domky


Najvyšším orgánom Domky je Valné zhromaždenie. Mali sme ( Majo, Jarko, Ivka) tú česť tiež sa zúčastniť tohto celoslovenského domkárskeho stretnutia. Akcia sa uskutočnila v hoteli Lesák 19.-21.marca 2010, neďaleko dedinky Tajov pri Banskej Bystrici.

Čo sme tam robili? Nebolo to len nudné rokovanie. Začali sme omšou, potom sa zhodnotil domkársky rok. Nechýbala zoznamovačka. Sobota sa niesla v znamení rozoberania tém otvorenosť a animátorstvo. Pracovali sme v skupinkách. Cez siestu bol čas na prechádzku, tak sme zistili, že prostredie je tam ozaj krásne a vhodné na letné táborenie. Popoludní sme ešte rozoberali regrantingový systém, ide o bodovanie, na základe ktorého sa prideľujú financie strediskám. Našou úlohou je snažiť sa pracovať kvalitne a pracovať dosť veľa pre naše deti a pre našu mládež, ak chceme, aby nám prišlo čím viac peniažkov.

Večer patril zábave – hrali sme sa na dobrovoľníkov v dvoch obciach, mali sme zahrať čo najviac dobrovoľníckych aktivít. To bola predzvesť akcie v októbri, keď dobrovoľnícke akcie máme urobiť naozaj. Volá sa to 72 AA hodín.

V nedeľu sme mali voľby a oboznámili nás s dôležitými informáciami: systém Vivant, Škola pre animátorov, Festival Lumen, Animák a Animaweb, 72AA hodín, spolupráca s portálom ziwhat.sk a s časopisom AHA!, a rôzne iné... Samozrejme záver patril sv. omši. Prišiel aj provinciál saleziánov don Karol (Gabo) Maník a povzbudil nás prekonávať pasivitu a nezodpovednosť.

Mne sa páčila jedna myšlienka o animátorstve, no neviem, kto ju tam vyslovil a ako to presne znelo: Animátori budú vtedy nadšení, keď svoju činnosť budú vnímať ako poslanie.

typ akcie : iné
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 19.03.2010
prečítaní: 2067x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)