26.09.2020
Edita
- - zajtra - -
Cyprián
Či teda jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Festival Lumen


Už tretíkrát sme sa my, liskovskí animátori, rozhodli vyraziť si na tento skvelý gospelový festival do Trnavy. Vedenia, respektíve organizácie našej bandy sa ujala Veronika Timková. A tak sa nám podarilo dostať ubytovanie na škole, ktorá je najbližšie k Trojičnému námestiu, na ktorom stálo pódium.

V piatok ráno 4. júna sme sa stretli na vlakovej stanici a cesta sa začala :) Vyzeralo to dosť biedne. Pršalo a my sme sa báli, ako to dopadne. Ale ako sme sa blížili k Trnave, bolo čoraz jasnejšie a jasnejšie. Keď sme dorazili a ubytovali sme sa na škole, program mohol začať.

Ako obyčajne začínalo sa svätou omšou – tentoraz v kostole Svätého Jakuba. Po nej sme sa presunuli na námestie chytiť dobré fleky...

Ako prví vystúpili naši južní susedia z Maďarska so 120-členným chórusom s názvom THE CALVARY GOSPEL CHOIR. Občas sa pokúsili aj tancovať, na čom sme sa dosť dobre pobavili :) (Áááááááá plece :) Po nich prišla známa košická skupina TRETÍ DEŇ a ich emotívne chvály. Tretia skupina piatkového večera boli anglickí hoperi THE 29TH CHAPTER, ktorí to poriadne roztočili aj podľa mňa, a to nemám rada hip-hop. :) Poslednou kapelou večera boli Američania SUPERCHICK a toto už bola iná káva... Táto pop-punková kapela rozprúdila krv v žilách. A ako každý rok, tak aj tento na záver prišlo tanečné divadlo od formácie Atak s inscenáciou ZÁH(R)ADA. Videli sme začiatok, ale ako obyčajne sme to nechápali, tak sme išli spinkať. :)

Sobota sa opäť začínala svätou omšou a potom nasledovali workshopy. Väčšina, presnejšie chlapci a Veroniky P. a Š. sa zúčastnili zaujímavého workshopu s názvom ZUMBA. (Pre tých, ktorí nevedia o čo ide, tak je to dance-fitness...spojený s brušnými a latino tancami :) Ďalší workshop, ktorého sa chlapci zúčastnili bola opäť zaujímavo podaná prednáška na tému SEX – AIDS – VZŤAHY. My dievčatá sme sa chceli naobedovať v nejakej pizzérii ale na našu smolu bolo všade plno. Keď sme konečne našli voľné miesto, zistili sme, že príprava by trvala trištvrte hodiny a tak sme si dali zmrzlinové poháre :) Ich príprava trvala LEN ½ hodiny :)

Zatiaľ čo dievčatá išli na koncert peckovej slovenskej kapely THE ELEMENTS, chlapci si skočili na pizzu. Po koncerte sme všetci odišli do školy a čakali na vytúženú 19. hodinu, kedy mal začať koncert MALEO REGGAE ROCKERS z Poľska. Medzitým sme si ja a Majo odskočili na DOMKAnádvorie, na ktorom malo prebehnúť stretnutie animátorov z akcie AA, ktorá sa uskutočnila v Bratislave v októbri. Po preukázaní sa buffkou a príveskom na mobil sme dostali videozáznam z tejto akcie a mohli sme sa vrátiť naspäť do školy.

Po Poliakoch nasledovala kapela z Anglicka THEBANDWITHNONAME – kombinácia punku a hip-hopu. Počas ich koncertu začalo ľuďom prepínať a drali sa dopredu, kde sa nedalo ani hýbať. Ďalší boli opäť Američania. Známa kapela SWTCHFOOT, ktorej sa môžeme poďakovať za soundtrack k filmu A walk to remember. To sa už ale nedalo v dave ani pohnúť či dýchať, tak sme po odohraných troch pesničkách našli mimo davu lavičku, z ktorej sme mali dobrý výhľad na obrazovku.

Už tradične sme festival skončili polnočnou svätou omšou a mohli sme si ísť na 2-3 hodinky pospať a vrátiť sa naspäť domov. V Ružomberku sme zistili, že nemáme spoločnú foto, a tak sme sa odfotili s dáždnikmi – slnečníkmi :)

Verím, že každý zo zúčastnených so mnou súhlasí, že sme prežili skvelý víkend a na budúci rok pôjdeme znova aj s novými účastníkmi.

P.S. Dúfam, že ste dočítali až do konca a neunudila som vás k smrti :)

typ akcie : kultúrna akcia
autor článku: Alexandra K.
dátum akcie: 04.06.2010
prečítaní: 1762x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)