04.06.2020
Lenka
- - zajtra - -
Laura
Kvet mus├ş strati┼ą okvetn├ę l├şstky, aby sa mohol vyvin├║┼ą v plod. ├Źs┼ą dopredu znamen├í tie┼ż nie─Źo str├íca┼ą.
..... P. Rosso .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


Jarn├Ż pridedinsk├Ż t├íbor
fotky - 1.de˛ (streda)
fotky - 2.de˛ (╣tvrtok)
fotky - 3.de˛ (piatok)
fotky - 4.de˛ (sobota)
fotky - vyhodnotenieTento rok sa od 16. do 19. febru├íra uskuto─Źnil u┼ż druh├Ż ro─Źn├şk n├í┼ího liskovsk├ęho pridedinsk├ęho t├íbora s heslom „Po─Ćte a uvid├şte“. Tak teda po─Ćte, aspo┼ł prostredn├şctvom p├ír viet do n├í┼ího Zdru┼żenia salezi├ínskej ml├íde┼że v Liskovej, a uvid├şte, ako z├íbavne sme tr├ívili o─Źak├ívan├ę dni jarn├Żch pr├ízdnin.

Obec Liskov├í sa spolupodie─żala na tomto projekte najm├Ą finan─Źnou pomocou, a tak mal ka┼żd├Ż vstup vo─żn├Ż a nez├ív├Ązn├Ż. T├í nez├ív├Ąznos┼ą ale neplatila pre anim├ítorov, ktor├ş st├íli za cel├Żm t├íborom. Ka┼żd├Ż de┼ł r├íno o 9.00 priv├ştali okolo 30 det├ş, poobede nasledovalo druh├ę stretnutie asi na 3 hodiny.

Dni sme za─Ź├şnali zamyslen├şm nad spom├şnan├Żm heslom. Slov├í „Po─Ćte a uvid├şte“ s├║ v skuto─Źnosti zo Sv├Ąt├ęho p├şsma a nimi poz├Żval Je┼żi┼í u─Źen├şkov, aby i┼íli za n├şm a str├ívili s n├şm ─Źas. Ako sa to d├í robi┼ą v ┼żivote mlad├ęho ─Źloveka, to sme postupne objavovali v kr├ítkych pr├şbehoch o 13-ro─Źnom chlapcovi Mi┼íkovi, ktor├ęho vychov├íval don Bosco.

Po─Źas ┼ítyroch dn├ş sa vystriedali r├┤zne aktivity. V stredu dopoludnia sa rozbehol ┼íportov├Ż program na ihrisk├ích pri z├íkladnej ┼íkole. Popoludnie patrilo ru─Źnej pr├íci; ┼íili sme si me┼íteky na cukr├şky, ktor├ę sl├║┼żili ako motiv├ícia - dost├ívali sa ako odmena za ├║spech v s├║┼ąa┼żiach. Naj├║spe┼ínej┼í├ş mali na konci t├íbora najpln┼í├ş me┼ítek. ┼átvrtok sa niesol v znamen├ş karnevalu. Skupinky (ka┼żd├Ż de┼ł sa deti delili do nov├Żch skupiniek) nav┼ít├şvili stanovisk├í, v ktor├Żch sa pripravovali na ve─Źern├Ż karneval: u─Źenie sa tanca, vyr├íbanie ┼íkrabo┼íiek, robenie re┼ąaz├ş, f├║kanie bal├│nov, kv├şz o fa┼íiangoch, tr├ęning po schodoch. Samotn├Ż karneval za─Źal a┼ż o 19.00, nech├Żbalo na ┼łom vyhodnotenie masiek, s├║┼ąa┼że, chutn├ę fa┼íiangov├ę krapne a dobr├í hudba. Ale nemohli sme tancova┼ą ve─żmi dlho, lebo v piatok n├ís u┼ż ─Źakala hra na vojensk├Żch v├Żsadk├írov v obdob├ş SNP, ktor├ş mali presk├║ma┼ą okolie. Inform├ítor d├íval rozkazy, ktor├ę sa museli plni┼ą. Hru dotv├írali super kost├Żmy vojakov, hudba a rekvizity. Popoludn├ş bolo pre n├ís pripraven├ę kino v klubovni – premietanie animovanej rozpr├ívky o sov├ích. V sobotu sme sa preniesli do hry spojenej s pantom├şmou, h├ídan├şm, predv├ídzan├şm, ktor├í je zn├íma aj ako Activity show.

A to sme sa u┼ż tesne pribl├ş┼żili k ukon─Źeniu. Deti boli vyhodnoten├ę v 3 kateg├│ri├ích pod─ża po─Źtu nazbieran├Żch cukr├şkov. Z 25 cukr├şkov, z mno┼żstva, ktor├ę bolo maximum, sa jedn├ęmu podarilo z├şska┼ą a┼ż 24 (Oliver Kubala). Z├ívere─Źn├║ ─Źas┼ą t├íbora teda vyplnilo hodnotenie. Deti ocenili program, v porovnan├ş s minuloro─Źn├Żm t├íborom vy┼íiel tento na vy┼í┼í├ş stupienok, za ─Źo v┼íetk├Żm patr├ş ve─żk├í v─Ćaka.

V sobotu po ukon─Źen├ş t├íbora e┼íte anim├ítorsk├Ż t├şm zostal poupratova┼ą priestory klubovne a okolia, tak┼że klubov┼ła je u┼ż znova v plnej kr├íse. V ten ist├Ż de┼ł, ale ve─Źer, nech├Żbalo e┼íte z├ívere─Źn├ę vyhodnotenie t├íbora anim├ítormi a kr├ítke pl├ínovanie najbli┼ż┼íieho polroka.

typ akcie : in├ę
autor Ŕlßnku: Ivana B.
dßtum akcie: 16.02.2011
preŔÝtanÚ: 2133x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)