06.08.2020
Jozef├şna
- - zajtra - -
Štefánia
Na to, aby sme do┼íli k prame┼łom, treba pl├íva┼ą proti pr├║du.
..... S. J. Lec .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


De┼ł salezi├ínskej radosti

V┼íetci salezi├íni raz v roku zasv├Ątia nede─żu Panne M├írii – Pomocnici kres┼ąanov. Aj my, v Domke sme sa 24. m├íja pripravili na osl├ívenie na┼íej Pomocnice.

Mini┼ítranti sa od febru├íra z├║─Źast┼łovali na mini┼ítranskom kurze, ktor├Ż ich mal nau─Źi┼ą spr├ívne mini┼ítrova┼ą a by┼ą dobr├Żmi a svedomit├Żmi kres┼ąanmi v┼íade, nielen v kostole. Kurz viedol Jarko Timko st. a Marek Da┼ło. Mini┼ítrantsk├Ż kurz vyvrcholil mini┼ítrantsk├Żmi sk├║┼íkami v sobotu pred d┼łom salezi├ínskej radosti, ktor├ę sa konali na fare za ├║─Źasti vyu─Źuj├║cich a p├ína far├íra.

S─żuby skladali mini┼ítranti v nede─żu na "prvej" sv. om┼íi. Po nich nasledovala oblie─Źka a potom sa v┼íetci s─żub-skladaj├║ci mini┼ítranti zapojili do vykon├ívania svojej slu┼żby pri obetnom stole.

Popoludn├ş sme sa v┼íetci, rados┼ąou naplnen├ş mlad├ş i deti stretli o 13.00 hodine na „malom“ ihrisku, kde sme rozdelili do dvoch dru┼żstiev, pri─Źom sme boli navz├íjom pomie┼ían├ş – ml├íde┼ż s de┼ąmi v┼íetk├Żch vekov├Żch kateg├│ri├ş. Cel├║ akciu otvoril pr├şhovorom n├í┼í brat J├ín a vyzval n├ís, aby sme sa obr├ítili k tej, ktorej bol tento de┼ł zasv├Ąten├Ż – k M├írii, modlitbou Zdravas. Rados┼ą z hry mohla neust├íle r├ís┼ą.

A aj r├ístla, po─Źas volejbalu, ktor├Ż hralo viac ako 20 mlad├Żch. Potom po─Źas futbalu, ktor├Ż by som ani nenazval futbal, ale h┼Ľbu radostn├Żch hr├í─Źov nah├í┼łaj├║cich loptu po ihrisku. Futbal sa skon─Źil nerozhodne a nasledovalo kopanie od polovice ihriska do pr├ízdnej br├íny. Posledn├í hra bola vyb├şjan├í. Po nej nasledovala sladk├í odmena, ktor├║ doniesla teta Markov├í. Bola to torta zo svadby. M├┤┼żem poveda┼ą, ┼że bola v├Żborn├í. Domov sme odch├ídzali pln├ş radosti z kr├ísne pre┼żit├ęho d┼ła.

Teraz viem, ┼że t├í rados┼ą bola prav├í, lebo bola "spojen├í" s Pannou M├íriou a bola pod jej ochranou. Pr├ívom sa tento de┼ł naz├Żva D┼łom salezi├ínskej radosti.

typ akcie : s├║┼ąa┼ż
autor Ŕlßnku: nezn├ímy
dßtum akcie: 24.05.1998
preŔÝtanÚ: 1681x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)