17.06.2019
Adolf
- - zajtra - -
Vratislav
Tisíckilometrová cesta sa začína prvým krokom a naraz sa dá urobiť iba jeden krok.
..... Covey .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jarný pridedinský tábor

Pridedinský tábor sa už tradične uskutočnil v čase jarných prázdnin (20. - 23.2.). Tento rok sme sa rozhodli zamerať na záhady ľudského tela a rôznych procesov, ktoré v ňom prebiehajú. Jednoducho... "Bol raz jeden život". Tento francúzsky seriál je mnohým určite známy a bol dobrým odrazovým mostíkom každého táborového bloku.

Prvý deň sme začali, samozrejme, zrodením života, tiež sme si povedali niečo o replikácii DNA a dýchaní. Získané informácie sme si aj prakticky preskúšali na aktivitách a poobede pomocou interaktívnej stolovej hry.

Stredajšie doobedie sa nieslo v znamení prvej pomoci. Dozvedeli sme sa, ako sa zachovať pri rôznych druhoch šoku, topení, bezvedomí, epileptickom záchvate, náhlej cievnej mozgovej príhode, infarkte myokardu a tiež ako správne podať umelé dýchanie. Poobedie sme strávili v telocvični, kde sme sa dosýta vyšportovali.

Štvrtok sa opäť začal športom - v telocvični aj pred ňou. Hrali sme už známy TIC-TAC-TOE a novú hru Fitness volejbal. Po dvoch športových blokoch za sebou sme si popoludní trocha oddýchli pri tvorivých aktivitách. Rozdelili sme sa na chlapcov, ktorí vyrábali drevené vtáčie búdky, a dievčatá, ktoré pripravili ozdoby na tieto búdky a ešte "pochutiny" pre vtáčiky na rolkách od toaletného papiera.

V piatok doobeda bol posledný súťažný blok. Skupinky "bojovali" na jednotlivých stanoviskách proti infekcii, ktorá sa rozšírila ľudským telom a napadla rôzne orgánové systémy. Popoludnie patrilo už tradičnému vyhodnoteniu, odmenám a spoločnej svätej omši.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli pri príprave a realizácii tábora.

typ akcie : iné
autor článku: Nika T.
dátum akcie: 20.02.2018
prečítané: 549x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)