17.06.2019
Adolf
- - zajtra - -
Vratislav
Apoštolát je dušou modlitby.
..... don Bosco .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Tehlička pre Keňu

Tento rok občianske združenie SAVIO organizovalo verejnú zbierku Tehlička už po 13.krát a my sme sa do nej opäť zapojili. Chceli sme tak pomôcť deťom a mladým v severnej oblasti Kene v Korr, ktorým nepriaznivá klíma komplikuje život.

Skôr, ako sa deti v Keni naučia písať a počítať, musia sa naučiť, ako prežiť takmer bez vody. Súčasťou ich reality je sucho, podvýživa, prekonávanie dlhých vzdialeností za pitnou vodou či chudobné pomery znemožňujúce dosiahnuť vzdelanie. V dôsledku zmeny klímy krajinu trápia nerovnomerné zrážky a častejšie a intenzívnejšie suchá. Dlhodobý nedostatok zrážok počas rokov 2016-17 a následné vyčerpanie vodných zdrojov priviedli túto oblasť Kene k humanitárnej kríze.

Saleziáni v tomto kraji pôsobia na dvoch miestach a jedným z nich je mestečko Korr, kde sú od roku 1971. V tejto komunite sú momentálne dvaja kňazi, tri rehoľné sestry a dve dobrovoľníčky zo Slovenska. Sestry a dobrovoľníčky pracujú v ošetrovni, materskej škole a angažujú sa aj v pastoračných aktivitách. Pre domácich sa stáva toto saleziánske dielo nenahraditeľnou oázou, kde chodia čerpať nielen vodu, ale aj duchovnú posilu.

Naša farnosť prispela do tejto zbierky sumou 832 eur. Za vyzbierané finančné prostriedky pomôžeme miestnym obyvateľom získať prístup k pitnej vode a energiám, zvýšime povedomie o dôležitosti vzdelania pre všetkých, ako aj konkrétne prispejeme k neformálnemu i formálnemu vzdelávaniu detí a mládeže.

Pán Boh zaplať za Vaše milodary!

typ akcie : iné
autor článku: Nika T.
dátum akcie: 23.03.2018
prečítané: 482x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)