08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
Povedz mi, čím tráviš čas a poviem ti, kto si.
..... Andersen .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Letný tábor

Tento rok bol pre nás všetkých iný, keďže nastala veľmi zvláštna situácia. Vďaka nej sme nevedeli, či sa náš letný tábor vôbec uskutoční. Rozmýšľali sme nad rôznymi alternatívami a formami ako ho urobiť a vôbec ho mať. Veď leto bez tábora by veru nebolo ono. Človek mieni Pán Boh mení, a náš tábor sa nakoniec uskutočnil v plnej paráde.

Vybrali sme naozaj zaujímavú tému, ktorou bol komunizmus. Naši tábornici boli zrazu pionieri a iskry, a náš organizačný tím stvárňoval zas politických predstaviteľov a zväzákov. Počas programu a hlavne vďaka pripraveným scénkam sme si priblížili životy mnohých zaujímavých ľudí, ktorí si prežili ťažké chvíle v tomto období. Reč je napríklad o Titusovi Zemanovi, Jánovi Vojtaššákovi, Ernestovi Macákovi, či Zdenke Shelingovaj.

No týmto náš program určite nekončí. Zážili sme 1.májový sprievod, spartakiádu ale aj sviečkovú manifestáciu. Poviem vám, že to bol naozaj zážitok. Počasie nám vďaka silným modlitbám prialo a tak sme sa vybrali aj na tradičnú táborovú turistiku, tento rok to bolo na Rakytov. Zvládli sme to naozaj bravúrne to sa musí uznať, ak keď to niektorí už chceli vzdať.

Zas raz opäť skvelý tábor, na ktorý budeme ešte dlho spomínať.

typ akcie : letný tábor
autor článku: Natália K.
dátum akcie: 20.07.2020
prečítaní: 911x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)