29.11.2022
Vratko
- - zajtra - -
Ondrej
Čím je niekto vyššie postavený, tým pokornejším sa má ukázať.
..... Cicero .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Brigáda pri kostole

Ako nastalo jesenné obdobie, tak sme sa spoločne rozhodli vyčistiť okolie kostola. Neváhali sme a do práce sme sa pustili s plným nasadením hneď ráno o 9:30. Každý si doniesol vlastný šrobováčik a od pána farára sme požičali metly, lopaty a fúriky a hor sa do roboty. Spoločnými silami sme čistili chodníky od machu a stojany na bicykle od rôznej buriny.

Na brigádu prišli mladší i starší, dobrá nálada nechýbala a počasie nám prialo. Možno sme zle videli, ale na brigádu prišli rôzne mužské liskovské legendy, ktoré len tak nestretneš (kukni album). Popri práci nám hrala hudba a úsmev na tvári nikomu nechýbal. Za 2 a pol hodinky sme vyčistili, čo sa dalo. Nakoniec sme sa občerstvili teplým čajom, bagetkou, ktorú animátorky deň predtým nachystali, a doboštičkou.

Našu pracovnú jednotku prišiel pozdraviť aj pán farár s úsmevom a povzbudením. O 12:00 sme sa spoločne s pánom farárom pomodlili Anjel Pána. Práca nám šla od ruky a pomaly okolo 13tej sme sa dopracovali k finálnemu výsledku.

Na záver mi teda nezostáva nič iné, len sa poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do tejto užitočnej akcie a verím, že i keď sme si poriadne zamakali a boli aj unavení, máme z toho dobrý pocit a pri tejto akcii sa stretneme znova budúci rok.

typ akcie : brigáda
autor článku: Michaela Š.
dátum akcie: 09.10.2021
prečítaní: 870x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)