21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
Niet väčšej škody nad stratený čas.
..... Michelangelo .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jarné brigády

Takže kde začať. Ako každý rok aj tento sme sa snažili priložiť ruku ku prácam, ktoré sa uskutočnili v našej farnosti. Mladí pomáhali pri hrabaní lístia vo farskom sade. Na starosť si to zobral brat Ján. Ďalej sa pred Veľkou Nocou pozametala cesta pred kostolom. Samozrejme sme nemohli zabudnúť ani na úpravu „našej“ krížovej cesty, na ktorej sme sa boli na Zelený Štvrtok a na Veľký Piatok modliť. Pred Veľkou Nocou sa podarilo upraviť prostredie aj okolo kaplnky pred Liskovou, ktorá susedí s miestnym smetiskom, a o papiere a špinu tu veru nie je núdza. Čo ma však najviac teší je to, že sa podarilo aj do týchto aktivít zapojiť takmer celý saleziánsky kolektív.

Aby som nezabudol, tak tento rok našou najviditeľnejšou aktivitou bola úprava ihrísk na novej ulici. Pomohli sme pri rozplanýrovaní zeme na detskom ihrisku a na úprave prostredia okolo veľkého asfaltového ihriska. V spolupráci s obecným úradom sa nakúpili dreviny, z ktorých najväčší podiel má zlatý dážď a ostatné nemenujem, lebo neviem. Ale nie. Sadili sme aj niekoľko briez a pár borovíc, ktoré sme premiestnili z martinčianskeho kameňolomu. Tu im bude lepšie.

Za spoluprácu by som sa chcel poďakovať hlavne Martinovi a Milanovi Vyskočovcom, Braňovi a Robovi Kubalovcom a Braňovi Švárnemu, ktorí vo veľkej miere prispeli ku dobrému priebehu týchto akcií. Aby som nezabudol, pri úprave detského ihriska sa aktívne zapojili aj mladí miništranti. Samozrejme veľká vďaka patrí aj ujovi Kubalovi. Všetkým za pomoc Pán Boh zaplať!

typ akcie : brigáda
autor článku: Miloš L.
dátum akcie: 00.04.1999
prečítané: 1463x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)