21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
Topiaci sa potrebuje záchranné koleso, nie učebnicu plávania.
..... Wasylkowski .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Staré Hory

Bolo to 5. júna 1999 a my sme sa znova vybrali za peknými zážitkami. Hneď ako sme vyliezli z autobusu a trochu sa „povyťahovali“, vykročili sme pekným lesným chodníčkom pozdraviť našu Nebeskú Matku na Studničku. Privítala nás svojou otvorenou náručou. V tichosti sme sa pomodlili a vidiac záplavu ďakovných tabuliek, určite každý z nás aj o niečo poprosil.

O chvíľu sme však schádzali dole, pretože sme sa už veľmi ponáhľali na sv. omšu, ktorá sa mala konať tentoraz na ihrisku. Cestou sme sa niektorí stihli prizdobiť drobnými kvietkami, ktoré rástli pri chodníku. A takíto „rozkvitnutí“ sme sa vybrali na ihrisko. Zelený koberec štadióna bol čoskoro zaplnený. Sv. omša bola krásna, prežiarená slnečným počasím.

Po sv. omši nás už čakal autobus, aby nás odviezol do kňazského seminára v Badíne. Ešte kúpiť perníkové srdiečka a už aj nasadáme. Keď sme sa ocitli pred peknou a novou budovou seminára, hneď sa nás ujal pán farár Piecka a poukazoval nám seminár. Videli sme krásnu kaplnku, kde sme sa pomodlili, prednáškovú miestnosť, telocvičňu, posilovňu a iné miestnosti. Možno sme bohoslovcom trošičku závideli toľkú krásu. Ale veď oni si to určite zaslúžia.

Po malom občerstvení, ktorým nás ponúkali sestričky, sme sa s chuťou ponáhľali na ďalšie pekné miesto – Zvolenský zámok. Vrátiť sa na chvíľku do minulosti je náhodou celkom zaujímavé. Keď na vás dýchajú všetky tie historické múry, vežičky a nádvoria, môžete sa cítiť ako princ alebo princezná v starovekých šatách a snívať o svojej osudovej láske....až kým náhodou do niekoho nevrazíte a napokon zistíte, že to nie je princ ani princezná, ale iba člen „našej výpravy.“

A potom vám už neostáva nič iné, len si so všetkými opäť prezerať tie historické nástroje, nádoby, mince a zbrane za sklennými vitrínkami a predstavovať si ako to bolo kedysi. No možno to nebolo až také ružové, pomyslela som si, keď sme vstúpili do mučiarne. Keď sme už boli na slobode – čiže na veľkom nádvorí, niektorí sme ešte hodili nejaký ten halier do studne. Pre šťastie....

A potom sme sa unavení, ale s peknými spomienkami vracali domov.

typ akcie : poznávací výlet
autor článku: Anna K.
dátum akcie: 05.06.1999
prečítané: 1419x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)