22.11.2019
Cecília
- - zajtra - -
Klement
Keby každá matka, ktorá sa strachuje o svoje dieťa, požiadala strážneho anjela svojho dieťaťa, aby ho chránil - a potom by sa uvoľnila a dôverovala by tejto ochrane, svet by sa stal ľahším a bezpečnejším miestom.
..... Diana Cooper .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Kino - Život je krásny

Jedného pekného večera – 17. júna 1999 sme sa zúčastnili rovnako pekného filmu Život je krásny, v réžii a súčastne v hlavnej úlohe s Robertom Benignim. Bol to tragikomický príbeh jednej talianskej rodiny, ktorý však v sebe ukrýval hlbokú myšlienku.

Po chvíľach šťastia a lásky, ktoré prežívajú Guido a mladá učiteľka Dora so svojím synom Giosnom, nastane v ich živote nečakaný zvrat. Dostávajú sa do koncentračného tábora. Guido však nechce zraniť dušu svojho malého syna a preto sa snaží prežívať pobyt v koncentračnom tábore ako jednu veľkú hru na konci ktorej čaká prekvapenie.

Autor nám tu ponúka zaujímavý pohľad na život, plný nádeje a optimizmu. Aj keď sám zomiera, podarí sa mu presvedčiť svojho syna o kráse života. Myslím si, že tento film o tom presvedčil i väčšinu z nás a bol povzbudením do našich dní.

typ akcie :
autor článku: neznámy
dátum akcie: 17.06.1999
prečítané: 1443x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)