21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
(Ježiš) zomrel za všetkých, aby aj tí, čo žijú, už nežili pre seba, ale pre toho, ktorý za nich zomrel a vstal z mŕtvych.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Šarkaniáda

Leto sa nám pomaly, ale isto míňalo. Prázdniny boli fuč a škola sa akurát rozbiehala. Vonku bolo čoraz chladnejšie a chladnejšie, vetrík povieval a sfarboval lístie na stromoch do krásnych jesenných farieb. Pod zamračenou oblohou sa začali ukazovať prvé deťmi (a rodičmi) zhotovené šarkany – šarkaníky.

Spomenul som si, že aj ja mám niekde odloženého šarkana, aj keď nie doma urobeného, ale kúpeného. No a tak ma napadlo – čo tak vrátiť sa trošku späť do detských čias a zorganizovať pre nás mládež a pre deti 1. ročník šarkaniády. Slovo dalo slovo a tak sa rozbehli prípravy, hlavne v domácnostiach na výrobe a výzdobe svojich šarkanov. Termín sme stanovili na nedeľu 3. októbra po obede o 14.30.

Schádzali sme sa postupne, ale zišli sme sa v celkom dobrom počte. Vybrali sme sa cestou na rezervár za dedinou. Aké však bolo (nielen moje) nemilé prekvapenie, keď sme vyšli na kopček a vietor nie a nie zafúkať. Museli sme čakať zo 10 minút, kým aspoň troška začne fúkať. Samozrejme, že sme nečakali zo založenými rukami, ale pokúšali sme sa svoje šarakany dostať pod zamračenú oblohu. Ako prvému sa to podarilo Milošovi Serdelovi a potom o niečo neskôr aj mne a ostatným, čo tam boli.

Niektoré šarkany možno nevydržali ťažké a zložité pristátia na zem. Dúfam, že sa to všetkým páčilo a zaspomínali na svoje detské časy. Chcel by som ešte na záver poďakovať všetkým prítomným za to, že tam boli, za originálne nápady a samozrejme nášmu Nebeskému Otcovi za pekné jesenné počasie. Všetkým veľké ĎAKUJEM!!!!!

typ akcie : súťaž
autor článku: Roman K.
dátum akcie: 03.10.1999
prečítané: 1457x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)