17.06.2019
Adolf
- - zajtra - -
Vratislav
Najviac času strácame tým, že by sme chceli získať čas.
..... J. Steinbeck .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Muráň - Levoča

Kráčame a modrí sme, znavení a spotení.
Modrými šatkami mávame nad hlavami.
Hor sa do Levoče, hor sa do Levoče,
hor sa do Levočéééé ...

Cestovali sme do Hranovnice, ešte nevediac akou krásnou hymnou budú zvoniť naše hlasy Márii, netušiac, ako Duch boží naplní naše srdcia radosťou a chválou Bohu za všetko i za to, že je s nami na ceste za Máriou. Ale ešte predtým, sme museli zažiť aj toto. Čítajte s nami.

Bol štvrtok a hoci už od utorka sa z rôznych strán a kútov zhromažďovanie množstva uskutočňovalo v Muráni, my sme dorážali až do Hranovnice. Všetko už dávno známe sa pred nami znova predstavovalo a naraz sme pocítili hlbokú túžbu ostať tu naveky.

Ale to by sme sa nemohli stretnúť s Máriou, takže opúšťajúc túto myšlienku zrazu niekto otváral dvere. Teta! Naša drahá teta! "Vitajte" oznamoval hlas, ktorý sa v nás zakotvil už dávno a našiel v našich srdciach svoje miesto. S láskou sa vo vzduchu niesla radosť a zmiešané pocity, pretože sa ukázalo, že obyčajný človek s obyčajným trápením sa nemusí hľadať, ale je všade – či v dedine, či v meste, či tisíc míľ od nás, alebo len na krok. Tak to bolo aj u nich.

S pochopením a prosbou o zdravie a Božím požehnaním od vdp. Adamčiaka sme odchádzali za húfom mladých a lúčili sa, no nie nadlho. Onedlho sme zistili, aký je ten svet len malý, keď sme sa cestou pobavili s tými, ktorých už tak dlho i menej dlho poznáme. Bolo to príjemné stretnutie, radosť znásobovala radosť a láska sa vbíjala pomedzi prázdno. Aj náš kamarát Dušanko na vozíčku bol veľmi šťastný, aj Eugen, ktorý sa potreboval podeliť o svet, ktorý mu bol vlastný a menovite bol tam veľký pár úžasných ľudí s úžasnou chuťou dávať sa. Medzi nimi aj Giacommo, ktorý mal na starosti chod "tichej skupiny" a prihováranie sa cez sväté písmo. Žiaľ, skupinu sme nestihli navštíviť, ale bol to impulz pre ďalší rok.

Cez 500 ľudí sa zrazu blížilo do Spišského Štvrtka, kde nás už tradične vítali naši rómski kamaráti. A nielen oni, ale ba aj celá dedinka sa na chvíľu pozastavila a vítala nás. Bol to príjemný pocit a netrvalo dlho a už sme stáli v záhradke, ktorú tak isto pravidelne "okukávame" a pri ľuďoch, ktorých čakanie nás sem priviedlo. Aj tu sme však pochopili, že nielen radosť vládne svetom, ale aj bolesť a utrpenie ľudí.

Večerný program sme si síce nestihli vychutnať, ale za to vypočuť si ich a podeliť sa s nimi a oni s nami, to bolo v tej chvíli dôležitejšie a užitočnejšie. A dobrý pocit nás zrazu naplnil a túžba doletieť k Márii už s 2 prosbami nás hnala cestou.
Počas cesty nás opíjali slová poľského kňaza, ktorý nám zdieľal medzi iným aj pravý význam známeho výroku, ktorý sa nesie tento rok svetom : "Vy ste soľ zeme, vy ste svetlo sveta."

Kto sa už zúčastnil takejto púte vie, že už žiadna zastávka nestojí medzi nami a Máriou, že cesta sa blíži ku svojmu koncu. Cieľ príchodu: Levoča.

Pred ňou sme sa všetci počkali a prekrikovali hymnami (mimochodom tohoročná hymna "modrých" vytvorená T. Záhorcom a zopár ďalšími bola veľmi krásna a dlho si ju budeme pamätať). Zrazu nás už nič nedelilo od vyslovenia našich prosieb Matke Márii, ba ani ten veľký kopec pred očami, ktorý sme najskôr museli zdolať. Ten nás nedelil. Ten nás spájal. A spojil až tak silno, že sa na to nedá zabudnúť. A keďže prosby už vyslovené boli, modlime sa spolu za ich vyslyšanie.

DO SPÚŠŤOVANIA!

typ akcie : púť
autor článku: Bibiána K.
dátum akcie: 07.07.2002
prečítané: 1463x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)