25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Keby sme každý rok vykorenili čo len jednu svoju chybu, skoro by z nás boli ľudia dokonalí.
..... Kempenský .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Hokejbalový turnaj

Dňa 11. januára 2003 sa v Liskovej uskutočnil hokejbalový turnaj detí a mládeže. Začiatok turnaja bol dohodnutý na 10:00 AM, ale hráči boli na ihrisku už hodinu predtým, aby sa trochu roztrénovali a pomohli odpratať sneh.

Počasie síce nebolo ideálne, pretože fúkal dosť silný vietor, ale hrať sa dalo. Keď konečne odbila desiata, hráči a ostatní spoluorganizátori sa pomodlili k Panne Márii a patrónovi Domky – Donovi Boscovi. Potom sa začalo už to pravé hokejové napätie.

Zvolilo sa 6 kapitánov, ktorí si vybrali svojich hráčov. Hralo sa v dvoch skupinách. V každej skupine boli 3 mužstvá. Družstvá ako COSMONAUTI, JOKERIT, ZELENÍ DIABLI a REDWINGS boli jasnými favoritmi, ale ani ostatné družstvá sa nenechali zahanbiť, a neraz súperom doslova vypálili rybník.
Veľmi dobre zachytal Ľ. Mrnčo, ktorý doslova v niektorých akciách čaroval. Zahanbiť sa nedali ani F. Fúra, J. Demko a ostatní, ktorí predvádzali kúsky zo svojho hokejového majstrovstva, avšak padali tiež pekné góly.

Výborne zahrali: I. Strnisko, J. Strnisko, M. Hradský a J. Mrva, ktorí sa stali najlepšími strelcami celého turnaja. Výborne im v tom sekundovali P. Lauko – Balin, L. Olejník, Kura, L. Fulla, Rybarčík, L. Daňo, z mladších R. Hančík, R. Hradský a M. Daňo. Výbornú prácu odviedli tiež rozhodcovia. Menovite: M. Daňo, R Kubala a M. Lesák. Hralo sa bez väčších faulov a ohľaduplne, čo podčiarklo kvalitu celého stretnutia.

Turnaj vyhralo družstvo JOKERIT, ktoré vo finálovom rozstreli vyhralo nad COSMONAUTAMI. Tento zápas mal rozhodne najlepšiu úroveň a to aj vďaka mohutnému povzbudzovaniu divákov, ktorí hecovali raz jedno a raz druhé mužstvo. Na tretom mieste skončilo družstvo kapitána J. Mrvu.

Turnaj mal veľmi slušnú úroveň, o čom svedčí počet strelených gólov a bravúrne zákroky brankárov.

Poďakovanie za uskutočnenie tejto akcie, z ktorej sa už pomaly stáva tradícia, patrí liskovskej DOMKE a celému organizačnému tímu, ktorý sa postaral o malé občerstvenie a ceny.

typ akcie : hokejbal
autor článku: Igor S.
dátum akcie: 11.01.2003
prečítaní: 2669x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)