03.07.2020
Miloslav
- - zajtra - -
Prokop
Je dokonalej┼íie svieti┼ą ako svetlo len vidie┼ą.
..... sv. T. Akvinsk├Ż .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


Zimná olympiáda

Kone─Źne napadol sneh. U┼ż som mala pochybnosti, ─Źi v├┤bec t├í prav├í zima pr├şde. A pred vy┼íe t├Ż┼żd┼łom k n├ím zav├ştala. Posledn├ę tri dni mr├íz ┼ít├şpal a na teplomere ortu┼ą sa prepadla hlb┼íie pod nulu. V noci a nad r├ínom bolo v─Źera viac ako -20ْ C. Dnes, v nede─żu 30.1. 2005 sa m├ílinko oteplilo. Cez obed n├ím svieti kr├ísne slnie─Źko.
E┼íte treba popripravova┼ą stanovisk├í a u┼ż sa deti za─Ź├şnaj├║ sch├ídza┼ą. Akur├ít je 13:00 hod, teda pl├ínovan├Ż ─Źas za─Źiatku. Na str├íni pod horou je pripraven├Żch zo 30 olympionikov, ktor├ş s├║ odhodlan├ş bojova┼ą o v├ş┼ąazstvo. Najprv sa ale rozdel├şme do dru┼żstiev. K diev─Źat├ím (Zuzka, Veronika, Majka, Janka) s├║ priraden├ş ich ─Źlenovia. Ka┼żd├í skupinka sa op├ísikovala farebn├Żm pr├║┼żkom. S├║┼ąa┼żili pod menom, ktor├ę si samy vymysleli (Vrabce, ┼árek 3, Snowmen, Apa─Źi).
P├ş┼í┼ąalka odp├şskala a u┼ż sa v┼íetci rozbehli z├şskava┼ą ─Źo najviac bodov k Julke, ujovi Timkovi, Katke, mne. A ak├ę boli tohoro─Źn├ę olympijsk├ę discipl├şny? Pri prvej s├║┼ąa┼żi bolo treba r├Żchlo vytiahnu┼ą "ranen├ęho" z priepasti. Mal lano, ktor├Żm ho ostatn├ş zhora ┼ąahali. Mali sa vystrieda┼ą v┼íetci. Druh├í ─Źas┼ą sa odohr├ívala na hlavnom svahu, ktor├Ż je najstrm┼í├ş. Predstavuje ─żadovec, ktor├Ż je ve─żmi ┼ímyk─żav├Ż – jedna top├ínka je v igelitovej ta┼íke. Dole treba prejs┼ą slalomom pomedzi br├ínky – a nezvali┼ą ani jednu. Po─Źet zjazden├Żch br├ínok = po─Źet bodov. S├ínk├írska ┼ítafeta, tak znie 3. stanovisko. Asi ste e┼íte ne┼íli na s├ínkach ako korytna─Źky. Deti si to presk├║┼íali, sadli si chrbtami k sebe, a tak sa pos├║vali k m├ęte. S├║┼ąa┼żili tu aj trojice – jeden ┼ąah├í, druh├Ż sed├ş, tret├ş tla─Ź├ş a pri m├ęte sa vymenia. Z to─żk├ęho ┼ąahania po hlb┼íom a ┼ąa┼żkom snehu boli veru unaven├ş. Ale im to i┼ílo r├Żchlo, preto sme sa zahrali e┼íte hru- boj o ─Źapicu. Ka┼żd├Ż m├┤┼że ─Źiapku ukradn├║┼ą ka┼żd├ęmu. Komu zmizla, ten vypadol. Posledn├í s├║┼ąa┼ż bola venovan├í presnej mu┼íke, nazvali sme ju triafan├í. Prejs┼ą na s├ínkach trasu a trafi┼ą gu─żou do ter─Źa.
Sl├ívnostn├ę ukon─Źenie na┼íej zimnej olympi├ídy sprev├ídzalo ako v┼żdy – fotenie, vyhl├ísenie v├Żsledkov a odovzd├ívanie cien. V hodnotiacej tabu─żke to vyzeralo takto:

1. Apa─Źi - 174 b
2. Šrek 3 - 115 b
3. Snowmen - 103 b
4. Vrabce - 79 b

Po skon─Źen├ş s├║┼ąa┼ż├ş sme sa e┼íte sp├║┼í┼ąali z kopca, i bez bodovania. Treba vyu┼żi┼ą bohat├║ snehov├║ n├ídielku, ve─Ć ktovie ako dlho e┼íte tento sneh vydr┼ż├ş. Niektor├Żm bolo pohybu m├ílo a pon├íh─żali sa e┼íte do telocvi─Źne.

typ akcie : zimn├ę ┼íporty
autor Ŕlßnku: Ivana B.
dßtum akcie: 30.01.2005
preŔÝtanÚ: 1393x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)