12.12.2019
Otília
- - zajtra - -
Lucia
Nič nespôsobuje väčšiu bolesť ako vidieť trpieť tých, ktorých milujeme.
..... sv. Terezka .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Zimná olympiáda

Konečne napadol sneh. Už som mala pochybnosti, či vôbec tá pravá zima príde. A pred vyše týždňom k nám zavítala. Posledné tri dni mráz štípal a na teplomere ortuť sa prepadla hlbšie pod nulu. V noci a nad ránom bolo včera viac ako -20ْ C. Dnes, v nedeľu 30.1. 2005 sa málinko oteplilo. Cez obed nám svieti krásne slniečko.
Ešte treba popripravovať stanoviská a už sa deti začínajú schádzať. Akurát je 13:00 hod, teda plánovaný čas začiatku. Na stráni pod horou je pripravených zo 30 olympionikov, ktorí sú odhodlaní bojovať o víťazstvo. Najprv sa ale rozdelíme do družstiev. K dievčatám (Zuzka, Veronika, Majka, Janka) sú priradení ich členovia. Každá skupinka sa opásikovala farebným prúžkom. Súťažili pod menom, ktoré si samy vymysleli (Vrabce, Šrek 3, Snowmen, Apači).
Píšťalka odpískala a už sa všetci rozbehli získavať čo najviac bodov k Julke, ujovi Timkovi, Katke, mne. A aké boli tohoročné olympijské disciplíny? Pri prvej súťaži bolo treba rýchlo vytiahnuť "raneného" z priepasti. Mal lano, ktorým ho ostatní zhora ťahali. Mali sa vystriedať všetci. Druhá časť sa odohrávala na hlavnom svahu, ktorý je najstrmší. Predstavuje ľadovec, ktorý je veľmi šmykľavý – jedna topánka je v igelitovej taške. Dole treba prejsť slalomom pomedzi bránky – a nezvaliť ani jednu. Počet zjazdených bránok = počet bodov. Sánkárska štafeta, tak znie 3. stanovisko. Asi ste ešte nešli na sánkach ako korytnačky. Deti si to preskúšali, sadli si chrbtami k sebe, a tak sa posúvali k méte. Súťažili tu aj trojice – jeden ťahá, druhý sedí, tretí tlačí a pri méte sa vymenia. Z toľkého ťahania po hlbšom a ťažkom snehu boli veru unavení. Ale im to išlo rýchlo, preto sme sa zahrali ešte hru- boj o čapicu. Každý môže čiapku ukradnúť každému. Komu zmizla, ten vypadol. Posledná súťaž bola venovaná presnej muške, nazvali sme ju triafaná. Prejsť na sánkach trasu a trafiť guľou do terča.
Slávnostné ukončenie našej zimnej olympiády sprevádzalo ako vždy – fotenie, vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien. V hodnotiacej tabuľke to vyzeralo takto:

1. Apači - 174 b
2. Šrek 3 - 115 b
3. Snowmen - 103 b
4. Vrabce - 79 b

Po skončení súťaží sme sa ešte spúšťali z kopca, i bez bodovania. Treba využiť bohatú snehovú nádielku, veď ktovie ako dlho ešte tento sneh vydrží. Niektorým bolo pohybu málo a ponáhľali sa ešte do telocvične.

typ akcie : zimné športy
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 30.01.2005
prečítané: 1268x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)