07.07.2020
Oliver
- - zajtra - -
Ivan
Ak je Boh za nás, kto je proti nám? Keď on vlastného Syna neušetril, ale vydal ho za nás všetkých, akože by nám s ním nedaroval všetko?
..... sv. Pavol .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Veľká Fatra

Všetci záujemcovia o turistický výlet do Veľkej Fatry, mladší i starší, sa stretli v sobotu 20. augusta 2005 pred kultúrnym domom v Liskovej, odkiaľ sme o 7 hodine vyrazili autobusom "uhorkou" do Liptovských Revúc. Počasie bolo sľubné, len ranná hmla sedela v doline. Neskôr sa rozplynula a slnko nás hrialo celý deň.

Po spoločnom odfotení sa 28 turistov pustilo sa stúpať po červenej značke až k Čiernemu kameňu. Tento úsek bol asi najstrmší. Čím sme boli vyššie, tým krajší výhľad sa nám otváral. Videli sme Rakytov, Choč, Salatín. Od Čierneho kameňa smerovala naša púť na Ploskú. Tento kopec je porastený väčšinou len trávou. Stretli sme tam veľa turistov z Necpal (ich každoročný výstup).

Z vrcholu Ploskej sa nám pred očami objavila Chata pod Borišovom, pri ktorej sme sa občerstvili jedlom od našich dobrých mám. Tí šikovnejší vyliezli aj na Borišov (1509 m). Okolo 13:30 sme zdvihli kotvy a nabrali sme smer Kýšky, Zelená dolina. Do 16:30 už boli všetci pri autobuse.

V miestnom hostinci sme vykúpili nanuky, ktoré boli odmenou za pozornosť detí pri túre, ktorú dokázali v minikvíze. Pýtali sme sa napríklad na počet oviec pastierov (935), koľkokrát absolvovala Katka túto túru (4), koľko merala Ploská (1532), aký druh listnatých stromov prevažuje v lesoch (buk)?

Úvod i záver patril modlitbe, v ktorej sme sa poďakovali za pomoc Pánu Bohu, že nás sprevádzal.

typ akcie : turistika
autor lnku: Katarína K.
dtum akcie: 20.08.2005
pretan: 1530x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)