02.07.2020
Berta
- - zajtra - -
Miloslav
Nejazdite väčšou rýchlosťou, než akou dokáže lietať váš anjel strážny.
..... neznámy .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Športový deň

Tento rok sme túto akciu presunuli zo soboty na piatok, keďže mali deti prázdniny. Tradične sme mali začať o 9.00 hod., ale nakoniec sme športový deň zahájili o pol desiatej spoločnou modlitbou a rozdelením detí do 6 súťažných družstiev. Keďže sme až 6 družstiev, rozhodli sme sa ich ešte rozdeliť na 2 skupiny 3 + 3 družstvá.

Najprv prvé 3 družstvá hrali len v telocvični a ďalšie 3 družstvá vonku. Potom sa tieto skupiny vymenili. Tento rok sa mala hrať namiesto ringa v telocvični plachtová hra, ale keďže sa nám zaraz na začiatku roztrhla plachta, nakoniec sa predsa len hralo ringo. Keďže nám počasie našťastie prialo aj tento rok (bolo nádherne, slnečne), vonku sme mohli hrať dve nové hry: tajnú vybíjanú na asfaltovom ihrisku medzi telocvičňou a školou a odpaľovanie loptičky na cieľ vzadu za telocvičňou. Aby sme sa zmestili do časového plánu, nehrali sme zápasy na určitý, stanovený počet bodov, ale každý zápas sa hral 10 + 10 minút. Bodovalo sa systémom: výhra – 4 body, remíza – 2 body a prehra – 0 bodov. Každé družstvo tak získalo určitý počet bodov. Nakoniec okolo obeda hrali 2 najlepšie družstvá z oboch skupín o prvé a druhé miesto.

Po skončení mali deti voľno a my sme mohli ísť sčítať družstvám všetky body a pripraviť ceny. Ukončenie akcie sa konalo vonku (keďže bolo tak pekne), kde sa každé družstvo nastúpilo (alebo skôr skupilo do jednej kopy) a my sme mohli vyhodnocovať. Každý z družstva dostal balíček sladkostí (skoro ako na Mikuláša) a nakoniec sme sa, ako to už býva zvykom, spoločne odfotili. Deti nám ešte pomohli poupratovať, my sme si pobalili naše veci a spokojní, že sa akcia vydarila, sme sa aj my pobrali domov.

typ akcie : športový deň
autor lnku: Júlia M.
dtum akcie: 28.10.2005
pretan: 1512x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)