04.06.2020
Lenka
- - zajtra - -
Laura
Na┼íe tel├í s├║ krehk├ę sklo a je potrebn├ę medzi jedno a druh├ę da┼ą ve─ża slamy um┼Ľtvovania, aby sa neporozb├şjali.
..... sv. Franti┼íek Salesk├Ż .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


Mini┼ítrantsk├Ż futbalov├Ż turnaj


Po ro─Źnej pauze sme sa znovu stretli na 6. ro─Źn├şku ob─ż├║ben├ęho Mini┼ítrantsk├ęho turnaja. Uskuto─Źnil sa v sobotu 27. septembra 2008 na tradi─Źnom mieste – na pomocnom ihrisku O┼áK Liskov├í. Pozvanie na┼ł prijali dru┼żstv├í z Ru┼żomberka, L├║─Źok, Kalamien a dom├ícej Liskovej.

Na turnaji sa zi┼ílo asi 42 futbalistov a preto sa hralo sa v 2 kateg├│ri├ích – mlad┼í├ş (Liskov├í, L├║─Źky a Kalameny) a star┼í├ş (Liskov├í „A“, Liskov├í „B“, Ru┼żomberok, Ru┼żomberok - Bani─Źn├ę). Hralo sa syst├ęmom ka┼żd├Ż s ka┼żd├Żm (mlad┼í├ş 5+1 hr├í─Źov 2x15 min., star┼í├ş 3+1 hr├í─Źov 2x10 min.). Prv├ş dvaja v tabu─żke potom hrali e┼íte fin├ílov├Ż z├ípas.

V mlad┼íej kateg├│rii skupinu vyhrali L├║─Źky (Kalameny 5:1, Liskov├í 5:4) pred Kalamenmi (Liskov├í 7:2) a Liskovou. Fin├ílov├Ż z├ípas v┼íak priniesol nap├şnav├Ż s├║boj so ┼í┼ąastnej┼í├şm koncom pre Kalameny, ktor├ę zv├ş┼ąazili 3:2 a prip├şsali si tak 3. titul v mlad┼íej kateg├│rii za sebou.

V star┼íej kateg├│rii skupinu vyhrala Liskov├í „A“ (Liskov├í „B“ 3:2, Ru┼żomberok 3:2, Ru┼żomberok – Bani─Źn├ę 7:2) pred Ru┼żomberkom (Liskov├í „B“ 5:2, Ru┼żomberok – Bani─Źn├ę 6:0), Liskovou „B“ (Ru┼żomberok – Bani─Źn├ę 8:1) a Ru┼żomberkom – Bani─Źn├ę. Vo fin├íle Liskov├í „A“ s├şce prehr├ívala u┼ż 1:3 a po pol─Źase 2:3, no v 2. pol─Źase s├║pera rozstrie─żala a nakoniec zv├ş┼ąazila presved─Źivo 8:4. Dru┼żstvo Liskovej tak druh├Ż raz po sebe z├şskalo putovn├Ż poh├ír.

Najlep┼í├şm brank├írom turnaja sa stal Majo ┼Ż├║bor (Liskov├í „A“), ktor├Ż inkasoval 10x v 4 z├ípasoch. Najlep┼í├şmi strelcami boli Mat├║┼í Da┼ło (Liskov├í „A“) s 8 g├│lmi, Martin ┼Ż├║bor (Liskov├í „A“) so 7 g├│lmi a Peter Baj─Źi (Ru┼żomberok) s 6 g├│lmi.

Ob─Źerstvenia bolo tento rok ne├║rekom. Okrem p├írok, ktor├ę pripravili na┼íe diev─Źat├í (3x M├íria, Veronika, Janka), na v├Żzvu p. far├íra zareagovali aj mil├ę liskovsk├ę tety, ktor├ę napiekli asi 7 druhov kol├í─Źov a uvarili ─Źaj. Za ┼ípeci├ílnu zmienku stoj├ş torta pre v├ş┼ąaza turnaja, ktor├║ upiekla teta Da┼łov├í.

Turnaja sa z├║─Źastnili aj 3 k┼łazi – dom├íci p├ín far├ír S. Culka, l├║─Źansk├Ż p. far├ír P. Kvas┼ł├ík a ru┼żombersk├Ż kapl├ín P. N├íka─Źka. Na┼íim tajn├Żm snom je, aby sa o rok vytvorilo aj jedno „k┼łazsk├ę“ mu┼żstvo :-)

─Äakujeme v┼íetk├Żm , ktor├ş sa ak├Żmko─żvek sp├┤sobom podie─żali na pr├şprave a priebehu turnaja. Po─Źasie n├ím prialo, futbal bol ve─żmi zauj├şmav├Ż a ├║─Źastn├şci odch├ídzali spokojn├ş. U┼ż teraz sa te┼í├şme na 7. ro─Źn├şk – sn├í─Ć s e┼íte pestrej┼í├şm zast├║pen├şm dru┼żstiev z okolia.

typ akcie : futbal
autor Ŕlßnku: Jaroslav T. ml.
dßtum akcie: 27.09.2008
preŔÝtanÚ: 1712x
K o m e n t ß r e :

super turnaj a hlavne Matúš Demolátor

autor : smigl
dßtum : 28.11.2008

hm...matus demolator...a to ho este noha bolela!!!

autor : lliskova
dßtum : 29.11.2008
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)