20.07.2019
Iľja
- - zajtra - -
Daniel
Mať čas pre druhého je ako položiť za neho kúsok zo života.
..... P. Rosso .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Miništrantský futbalový turnaj


Po ročnej pauze sme sa znovu stretli na 6. ročníku obľúbeného Miništrantského turnaja. Uskutočnil sa v sobotu 27. septembra 2008 na tradičnom mieste – na pomocnom ihrisku OŠK Lisková. Pozvanie naň prijali družstvá z Ružomberka, Lúčok, Kalamien a domácej Liskovej.

Na turnaji sa zišlo asi 42 futbalistov a preto sa hralo sa v 2 kategóriách – mladší (Lisková, Lúčky a Kalameny) a starší (Lisková „A“, Lisková „B“, Ružomberok, Ružomberok - Baničné). Hralo sa systémom každý s každým (mladší 5+1 hráčov 2x15 min., starší 3+1 hráčov 2x10 min.). Prví dvaja v tabuľke potom hrali ešte finálový zápas.

V mladšej kategórii skupinu vyhrali Lúčky (Kalameny 5:1, Lisková 5:4) pred Kalamenmi (Lisková 7:2) a Liskovou. Finálový zápas však priniesol napínavý súboj so šťastnejším koncom pre Kalameny, ktoré zvíťazili 3:2 a pripísali si tak 3. titul v mladšej kategórii za sebou.

V staršej kategórii skupinu vyhrala Lisková „A“ (Lisková „B“ 3:2, Ružomberok 3:2, Ružomberok – Baničné 7:2) pred Ružomberkom (Lisková „B“ 5:2, Ružomberok – Baničné 6:0), Liskovou „B“ (Ružomberok – Baničné 8:1) a Ružomberkom – Baničné. Vo finále Lisková „A“ síce prehrávala už 1:3 a po polčase 2:3, no v 2. polčase súpera rozstrieľala a nakoniec zvíťazila presvedčivo 8:4. Družstvo Liskovej tak druhý raz po sebe získalo putovný pohár.

Najlepším brankárom turnaja sa stal Majo Žúbor (Lisková „A“), ktorý inkasoval 10x v 4 zápasoch. Najlepšími strelcami boli Matúš Daňo (Lisková „A“) s 8 gólmi, Martin Žúbor (Lisková „A“) so 7 gólmi a Peter Bajči (Ružomberok) s 6 gólmi.

Občerstvenia bolo tento rok neúrekom. Okrem párok, ktoré pripravili naše dievčatá (3x Mária, Veronika, Janka), na výzvu p. farára zareagovali aj milé liskovské tety, ktoré napiekli asi 7 druhov koláčov a uvarili čaj. Za špeciálnu zmienku stojí torta pre víťaza turnaja, ktorú upiekla teta Daňová.

Turnaja sa zúčastnili aj 3 kňazi – domáci pán farár S. Culka, lúčanský p. farár P. Kvasňák a ružomberský kaplán P. Nákačka. Našim tajným snom je, aby sa o rok vytvorilo aj jedno „kňazské“ mužstvo :-)

Ďakujeme všetkým , ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a priebehu turnaja. Počasie nám prialo, futbal bol veľmi zaujímavý a účastníci odchádzali spokojní. Už teraz sa tešíme na 7. ročník – snáď s ešte pestrejším zastúpením družstiev z okolia.

typ akcie : futbal
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 27.09.2008
prečítané: 1509x
K o m e n t á r e :

super turnaj a hlavne Matúš Demolátor

autor : smigl
dátum : 28.11.2008

hm...matus demolator...a to ho este noha bolela!!!

autor : lliskova
dátum : 29.11.2008
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)