22.11.2019
Cecília
- - zajtra - -
Klement
A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Hokejbalový turnaj


Tak ako minulý rok aj tento rok sme nemohli zabudnúť na náš takpovediac už tradičný hokejbalový turnaj. Tento rok sme ho naplánovali na sobotu 25. apríla o 9:00 hod. Slnečné ráno bolo predzvesťou nádherného dňa a nám organizátorom už nič iné nebránilo, aby sme sa pobrali na hokejbalové ihrisko v areáli ZŠ a začali pripravovať všetko potrebné na príchod hráčov. Ešte nebolo ani trištvrte na deväť, keď už lietali prvé tréningové strely. Tento rok prišlo síce o čosi menej chlapcov ako po minulé roky, ale o to s väčším zápalom o hru.

Po skompletizovaní hráčov, úvodných slovách a modlitbe sa začalo delenie do tímov. Vznikli 4 tímy po 5 hráčov s týmito názvami GSE Elita, HC Hranolky, Kanonieri a Lamy. Hralo sa 2 x 4 minúty a samozrejme, že fair play. Takto vyzeral priebeh hry:

GSE Elita – Kanonieri 4:2
HC Hranolky – Lamy 2:1
GSE Elita – HC Hranolky 2:2
Kanonieri – Lamy 0:0
GSE Elita – Lamy 1:0
Kanonieri – HC Hranolky 1:1

Hra bola strhujúca a niekedy o víťazovi zápasu rozhodovali až posledné momenty. Počas prestávok boli chlapci posilňovaní občerstvením a samozrejme hudbou. Po odohraní všetkých zápasov sa hráči dočkali aj skvelých párkov, ktoré nám pripravili naše animátorky.

Po doplnení energie sa už pripravovali finálové zápasy. O 3. miesto hrali Kanonieri a Lamy, kde nakoniec po stave 1:0 vyhrali Lamy. Do finálového zápasu sa prebojovali dva silovo vyrovnané tímy, čo zapríčinilo, že po urputnom boji sa zápas skončil nerozhodným skóre 0:0. Tak prišli na rad samostatné nájazdy. Ani po vystriedaní všetkých 5 hráčov spolu aj s brankárom nebolo rozhodnuté. Rozhodlo sa až v 6. nájazde a to v prospech tímu HC Hranolky, čím sa tento rok stali majstrami a vyhrali pohár. Nesmiem zabudnúť ani na tohtoročného najlepšieho strelca, ktorým sa stal Matúš Daňo so 4 gólmi a najlepšieho brankára Juraja Lauka, ktorý bol aj patrične vystrojený.

Na záver po poďakovaní sa vyhlásili výsledky a odmenili všetky tímy. Potom už len nasledoval rozchod a odmenení a určite aj spokojní chlapci sa pobrali do svojich domovov.

Ešte by som chcel poďakovať všetkým organizátorom za pomoc. Chlapcom za prípravu a odpratanie a dievčatám za uvarenie párkov a obohatenie turnaja svojou účasťou :-) Verím že na budúci rok príde viac chlapcov a stretneme sa vo väčšom počte aby sme mohli opäť prežiť príjemné hokejbalové dopoludnie.

typ akcie : hokejbal
autor článku: Marián Ž.
dátum akcie: 25.04.2009
prečítané: 1581x
K o m e n t á r e :

Žubi, žubi :)
Dúfam, že nebudem mať ujmu na zdraví, keď som ti to takto napísala :)
Tohtoročný turnaj sme sa zhodli s Ivkou, že sa niesol vo veľmi pokojnom a úžasnom duchu. Neboli cítiť nijakú stupňujúcu sa atmosféru, týkajúcu sa prehry alebo niečo také. Jednoducho bolo cítiť také tajno :)
Ku všetkému tomuto sa pridalo aj krásne počasie.
Pripomínam, že videorozhodcovi sa nechcelo ísť domov, ale vzhľadom na to, že ho čakal ďalší zápas :) musel utekať, ale zhodnotil tento turnaj veľmi pozitívne. Posmelil chlapcov,aby trénovali ďalej a možno sa spoločne stretnú aj pri.... ďalšia hádanka pre vás :)
Gratulujem víťazom ešte raz, no nezaprú sa hranolky... :)

autor : Zuzana
dátum : 12.05.2009

pekne pekne.. esteze som si mohol precitat ten skwely clanok.. lebo to bolo tak daaavno ze som na to aj zabudol..

autor : rastiik
dátum : 12.05.2009

Ale bolo dobre nie? paráááádne

autor : Majo
dátum : 12.05.2009
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)