22.11.2019
Cecília
- - zajtra - -
Klement
Svet patrí optimistom, pesimisti sú iba diváci.
..... F. Guilot .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Po stopách starých Keltov


Tohtoročná dobrodružná výprava niesla názov „Po stopách starých Keltov“. A prečo vlastne Kelti? Nuž asi málokto z vás vie, že aj na našom území mali Kelti sídlo. Konkrétne v blízkosti Liskovej to bol Konislav.

Dobrodružná sa konala v sobotu 16. mája. Hoci cez týždeň to s počasím veľmi ružovo nevyzeralo, napokon sa cez víkend udržalo dobré počasie a my sme mohli podniknúť výpravu.

Všetko sa to odštartovalo na Mohylkách modlitbou a krátkym úryvkom o Keltoch. Potom sme sa rozdelili do skupín a....... išlo sa na to. Začali sme šifrovaním a keďže Liskovčanom lúštenie už celkom dobre ide, nebol to problém ani pre skupinu dievčat, ani pre skupinu chlapcov. Postupne sme prekonávali rôzne prekážky. Spoločnými silami sme sa dostali na Konislav, kde nás čakala tajnička a keďže všetci sa túžili dostať ďalej tak sme sa museli pobrať čo najrýchlejšie...........

Nejdem tu opisovať celý priebeh dobrodružnej ale výlet to bol dobrý :-D Trasa viedla od Mohyliek až k Vrchštálu a odtiaľ do Vlčích jám, kde nám šikovní chlapci (Števko a Tomáš) nachystali ohnisko, aby sme sa mohli urobiť poriadne keltské hody. Pôvodne sme rozmýšľali, čo tak si urobiť nejakého diviačika, ale keďže sme cestou žiadneho nestretli, tak sme ostali len pri špekačkách, na ktoré sa tiež všetci tešili.

A ako to celé dopadlo? Podľa mojich informácií, neviem isto, ale na minuloročnej dobrodružnej výprave dievčatá porazili chlapcov.....no na tohtoročnej z vedenia chlapci zosadili dievčatá.

Dúfam, že sa všetkým výprava páčila a že sa na ďalšej opäť stretneme, a aspoň v takom počte ako teraz. :-D

typ akcie : turistika
autor článku: Mária S.
dátum akcie: 16.05.2009
prečítané: 1581x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)