25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Viesť znamená slúžiť, nič viac a nič menej.
..... J. Adair .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Miništrantský futbalový turnaj


Dňa 19. septembra 2009 sa uskutočnil 7. ročník miništrantského futbalového turnaja, ktorý pravidelne v septembri organizuje Domka - Združenie saleziánskej mládeže v Liskovej. Tento rok dostal turnaj aj svojho patróna, nový názov je „Miništrantský futbalový turnaj sv. Dominika Savia“. Turnaj sa už tradične koná na pomocnom futbalovom ihrisku v areáli Obecného športového klubu v Liskovej.

Pozvanie na turnaj prijali miništranti z 6 farností: Lisková, Liptovská Lužná, Lúčky, Kalameny, Ružomberok - Klačno, Ružomberok - Baničné. Celkovo prišlo okolo 60 hráčov, ktorí boli rozdelení do 2 kategórií. Hralo sa systémom 2 zápasy každý s každým (mladší so 6 hráčmi, starší 4+1), 1 zápas trval 2x7 min. Víťaz bol určený na základe výslednej tabuľky.

V kategórii mladších hrali (prvýkrát o putovný pohár) tímy z Liskovej, Liptovskej Lužnej, Lúčok a z Kalamien. Z premiérového víťazstva sa tešili miništranti z Liptovskej Lužnej.

Celkové poradie – mladší miništranti:
1. Liptovská Lužná
2. Lisková
3. Kalameny
4. Lúčky

V kategórii starších sa tiež vytvorili 4 tímy (Lisková starší, Liptovská Lužná starší, Ružomberok - Klačno, Ružomberok - Baničné). Z víťazstva sa nakoniec radovalo mužstvo z Liskovej – o to viac, že putovný pohár v tejto kategórii získali tretí krát po sebe, a teda pohár zostáva natrvalo v Liskovej. O rok začnú súboje o nový putovný pohár.

Celkové poradie – starší miništranti:
1. Lisková starší
2. Ružomberok – Baničné
3. Ružomberok – Klačno
4. Liptovská Lužná starší

Po skončení turnaja na každého čakal vynikajúci guláš. Pri slávnostnom vyhodnotení každý tím dostal sladkú odmenu a pamätný diplom, no a víťazi si odniesli aj putovné poháre. Najlepším strelcom turnaja sa s 9 gólmi stal Filip Mydliar z mladšieho tímu Liptovskej Lužnej.

Tento rok nás príjemne prekvapilo počasie aj záujem farností. Veríme, že budúci rok dokážeme osloviť aj ďalších.

Videoreportáž z turnaja sa dostala aj do TVLux (v poslednej štvrtine správ) - http://streaming.tvlux.sk/tvluxarchiv/SPR/SPR_0110_090922.wmv

typ akcie : futbal
autor článku: Rastislav H.
dátum akcie: 19.09.2009
prečítaní: 3449x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)