21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
Keby sme každý rok vykorenili čo len jednu svoju chybu, skoro by z nás boli ľudia dokonalí.
..... Kempenský .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Pilotný prechod hrebeňom NT


Prvý októbrový víkend sa liskovská Domka zúčastnila akcie ,,Domka na ceste hrdinov SNP“, ktorá sa konala v rámci osláv 20. výročia od založenia Domky. Cieľom tejto akcie bolo spoločne ako domkári z celého Slovenska vyskladať čo najväčšiu časť trasy.

Pod krycím názvom ,,Pilotný prechod hrebeňom Nízkych Tatier“ sa turistom z Liskovej podarilo prejsť za 2 dni nádherných 27 km! Naša misia sa začínala v malebnej dedinke Lipt. Lúžna (770 mnm) odkiaľ pochádza aj náš náhodný turista ,,Gandalf“ (Kelt bol a vždy bude :D), ktorý obohatil našu túru takým príjemným ,,light“ rozhovorom :).

Našim prvým hlavným bodom bolo Sedlo pod Skalkou (1485 mnm, 5,6 km od Lipt Lúžnej). V tejto nadmorskej výške sa výborne darí hlavne brusniciam, ktoré majú priaznivý vplyv na naše zdravie :P, preto im väčšina z nás neodolala. Ďalej naša túra pokračovala cestou po hrebeňoch našich majestátnych hôr. Tie nádherné výhľady, ktoré nás sprevádzali väčšinu cesty sa len ťažko opisujú slovami. Mali sme celý Liptov ako na dlani. Neopísateľne krásny zážitok. Cieľom prvého dňa sa bolo dostať na Ďurkovu chatu (1750 mnm, 12,9 km ) . Na tejto chate nám brušká zohrial teplý guláš a taktiež sme si tu zahrali našu obľúbenú hru ,,Osobnosti“ , v ktorej sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií ( napr. : Pat a Mat sú mačky, Mozart sa volal Johann Amadeus Mozart, že Pocahontas žije na stromoch, atď.).

Po načerpaní nových síl mohol náš prechod na druhý deň pokračovať. Už na nás netrpezlivo čakal Chabenec (1955 mnm), Kotliská (1937 mnm) a Poľana (1890 mnm), ktoré sa s nami podelili o prekrásny obraz okolitej prírody. Avšak klinčekom nášho pestrého programu bol až náš oficiálny konečný bod a to skalnatý vrchol Chopku s úžasnou nadmorskou výškou 2024 mnm. Po zdolaní tohto bodu mal každý z nás naozaj slastný pocit na duši.

Po tejto túre som si uvedomila, ako veľmi môžeme Bohu ďakovať za toto dokonalé dielo, ktoré pre nás pripravil. Ten, kto s nami nebol, môže len a len ľutovať :). Už teraz sa neviem dočkať na náš najbližší spoločný pochod, ktorý bude určite minimálne taký skvelý, ako bol ten tohtoročný. Ďakujem!

typ akcie : turistika
autor článku: Marianna U.
dátum akcie: 01.10.2011
prečítané: 1299x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)