21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
A neviete, že vaše telo je chrámom Ducha Svätého, ktorý je v o vás, ktorého máte od Boha...?
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Športový deň


Deti vraj nešportujú, alebo ak športujú, tak len veľmi málo. To sú informácie, ktoré nás obklopujú dennodenne. Mnohí sa asi budú čudovať keď poviem, že sa cez voľný deň zišlo v telocvični okolo 30 detí odhodlaných športovať. S úsmevom na tvári sme ich privítali a rozdelili do šiestich skupín. A... mohlo sa začať súťažiť. :)

Prvé stanovisko bolo vonku, na hokejovom ihrisku. Hrala sa tam hra Lakros. Každé družstvo tu odohralo dva zápasy. Druhé stanovisko bolo tiež veľmi zaujímavé. Hralo sa na chodbe a na schodoch a úlohou detí bolo cez prekážky prenášať arašid v špilkách. Museli to spraviť čo najrýchlejšie a tak, aby im čo najmenej krát spadol.

Ďalšie stanovisko bola Stonožka a studňa. Tu musela skupinka vytvoriť stonožku tak, že sa štvornožky pochytali za nohy a takto museli čo najrýchlejšie prejsť určenú trasu. Keď to dokončili, museli zo špiliek postaviť studňu, čo bolo sťažené aj tým, že vedľa nich sa hrala hra s názvom: Niečo ako basketbal, ktorá spôsobovala značné otrasy podlahy, vďaka driblovaniu. Pri hre Niečo ako basketbal musel jeden člen skupinky vytvoriť obruč z vlastných rúk, ktorá slúžila ako kôš, do ktorého ostatní hádzali loptu. Každá skupinka tu, tak ako na Lakrose, súťažila dvakrát.

Keď sa odohral aj posledný zápas, vedúci vyhodnotili vlastné stanoviská a mohlo prísť vyhodnotenie súťaží. Decká dostali sladkú odmenu, ktorú si za svoje nasadenie na chuť športovať zaslúžili, a mohli sa pobrať domov, spokojní s krásne stráveným dopoludním.

typ akcie : športový deň
autor článku: Barbora K.
dátum akcie: 17.11.2011
prečítané: 1098x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)