27.10.2020
Sabína
- - zajtra - -
Dobromila
Svet patrí optimistom, pesimisti sú iba diváci.
..... F. Guilot .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Športový deň


Tohtoročný športový deň sa uskutočnil počas jesenných prázdnin v telocvični ZŠ a poviem vám, stretlo sa nás tam veru požehnane. A tak sme sa podelili do skupín, a mohli sme začať súťažiť. Súťažilo sa na troch stanoviskách.

Na prvom stanovisku sa hrala tímová hra Na zajatca. V telocvični boli vyznačené dva kruhy, v strede ktorých bol jeden zo skupinky - zajatec, ktorého sa spoluhráči snažili vyslobodiť, a to tak, že mu prihrali loptu. Súperovo družstvo sa tomu snažilo, samozrejme, zabrániť a prihrať zas svojmu zajatcovi.

Na druhom stanovisku bolo úlohou skupinky poposúvať si čo najrýchlejšie fit loptu, a to tak, že ležali na zemi a nohami nad hlavou podávali loptu ďalej. Druhou úlohou na tomto stanovisku bolo prevliekať kľúčik, ktorý bol pripevnený na šnúrke, cez tričká, opäť čo najrýchlejšie. Treťou úlohou na tomto stanovisku bolo vymyslieť čo najkreatívnejšie skupinkové pokriky, ktoré sme si nakoniec aj prečítali a keďže sa tvorilo podľa hesla - kreativite sa medze nekladú, o zábavu bolo postarané :).

Tretie stanovisko sa nachádzalo vonku – na betónovom ihrisku a hrala sa tu tímová hra Frisbee. Decká sa snažili prihrávať si lietajúci tanier a skórovať tak, že umiestnili lietajúci tanier do bránky. Akčnosť nechýbala ani tu, prišli sme síce o dva lietajúce taniere, ktoré praskli v zápale hry, ale vybehali sme sa poriadne.

Na záver sme vyhodnotili a odmenili všetko snaženie a unavení, ale spokojní sme sa vrátili domov.

typ akcie : športový deň
autor článku: Barbora K.
dátum akcie: 31.10.2014
prečítaní: 1252x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)