05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
JozefĂ­na
Zaumieň si, že každý deň vykonáš niečo, k čomu nemáš zvlášť chuť. Takto ti čoskoro nebude povinnosť na obtiaž.
..... M. Twain .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


DobrodruŞnå výprava

Ako uŞ býva zvykom, na jar sa Liskovskí domkåri vyberajú na dobrodruŞnú výpravu. Tento raz sme sa rozhodli preskúmaż Ivachnovský luh a Turícke dubiny.

Vedeli ste, že neďaleko našej malebnej dediny sa nachádza najsevernejšie položený luh na Slovensku, v ktorom sa nachádza viacero chránených rastlín, vtákov a živočíchov? Nie? A veru ani ja. Našťastie som sa vybrala na dobrodružnú výpravu, počas ktorej ujo Timko rozšíril moje vedomosti :).

Ako sme sa tak putovali lesom, museli sme zdolávať rôzne prekážky v podobe padnutých stromov, hustých kríkov, žihľavy, či potôčikov...ale keďže sme nejakí dobrodruhovia, všetci sme to zvládli bez najmenších problémov, navyše sme sa dozvedeli naozaj veľa zaujímavostí o tomto skvostnom lesíku.

Ďalej naša cesta pokračovala smerom k Turíckym dubinám. Je to najsevernejšia hranica výskytu duba letného na Slovensku. Mali sme odtiaľ krásny výhľad na okolité pohoria, čiže sme si mohli za pomoci uja zopakovať názvy jednotlivých vrchov. V tieni dubov sme si dali malú prestávku na pár kvízových otázok a sladké občerstvenie a vybrali sme sa poza Turík naspäť do Liskovej.

Pán Boh nám doprial ideálne počasie a mne to padlo naozaj vhod zrelaxovať v prírode od ruchu veľkomesta, len škoda, že nás dobrodruhov nebolo viac. Snáď o rok :).

typ akcie : turistika
autor článku: Barbora K.
dátum akcie: 21.04.2018
prečítané: 3015x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)