05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozefína
Ak zachováš v živote poriadok, privedie ťa k Bohu.
..... sv. Augustín .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Escape Room

Po minuloročnej záchrane sveta, zločinci úradovali znova. Tentokrát sa nám pokúsili ukradnúť radosť z nového roka tým, že ukradnú všetky ohňostroje. Na stope im boli skupinka pátračov zo scooby doo rozprávky. Tí však neuspeli a zloduchom sa podarilo zajať Shaggyho so Scoobym. Hlavnou úlohou našich súťažiacich teda bolo zachrániť ohňostroje po celom svete a vyslobodiť Shagyho. Súťažilo sa v dvoch kategóriách mladší 14-18 rokov a starší 18 - 100 rokov. Troj- až štvorčlenné tímy si overili svoj postreh a zručnosť pri riešení rôznych logických úloh.

Organizátori by veľmi radi pochválili všetkých zúčastnených, ktorým to šlo nadmieru dobre. Všetkým tímom sa podarilo zachrániť Shagyho zo zajatia. Najúspešnejší riešitelia z mladšej kategórie boli tím Sapreme Masters s časom 33 minút. U starších boli časy prvých troch družstiev veľmi tesné. Víťaza sme poznali až na samom závere dňa, kedy sa potvrdilo staré známe príslovie, že s vekom prichádzajú skúsenosti. Najstarší tím od úplného začiatku s prehľadom postupoval všetkými úlohami a nenechali sa zaskočiť žiadnou výzvou. Shaggyho sa im podarilo zachrániť doslova v hodine dvanástej, kedy ručičky na časomiere ukazovali 1 sekundu do výbuchu. Gratulujeme teda tímu 'tí čo to vedia', ktorý s časom 27:40 vyhrali tohtoročnú escape room. Na druhom mieste skončili dva tímy, pretože časový rozdiel medzi nimi bol veľmi malý a to 'Surikaty vlnkavé' a 'Murky Murky' s časom približne 28 minút. Veríme, že s pribúdajúcim vekom sa naši súťažiaci zabehnú a ďalšie ročníky vyriešia ľavou zadnou.

Na záver pridávame reakcie zúčastnených: Majo: "Tohtoročný escape room bol plný očakávaní, emócií a napätých situácií. Bol som sám prekvapený ako dokázali tieto pocity vo mne vyburcovať snahu o čo najlepší výsledok za záchranu Nového roka. Som vďačný chalanom za pekný zážitok a teším sa na budúci ročník." Timča: "To prasa vám nezabudnem ! "Dena: "Dlho som sa na žiadnej akcii tak nezabavila, obdivujem chalanov že to tak dobre zmákli. Pri niektorých úlohách som až žasla nad tým ako kreatívne sú prepracované. " Patrik: "Epické." Sima: "Vo voľnom čase si rada vylúštim sudoku, ale toto bolo niečo úplne iné. Bolo to geniálne. Doteraz sa v noci budím a rozmýšľam nad úlohami. "

typ akcie : súťaž
autor lnku: Tomáš P.
dtum akcie: 29.12.2018
pretan: 735x
K o m e n t r e :

posledny odsek a posledna veta je top :D

autor : pozorovatel
dtum : 21.02.2019
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)