02.07.2020
Berta
- - zajtra - -
Miloslav
Nič nespôsobuje väčšiu bolesť ako vidieť trpieť tých, ktorých milujeme.
..... sv. Terezka .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Kalčetový turnaj

Krásny slnečný deň, nikde nikoho. Zrazu sa uličkou blíži osoba, ťažko rozpoznateľná. Blíži sa, už je to jasné! Je to vyzvaný majster kalčetového turnaja z roku 2010 Filip Kubala, hneď za ním ide víťaz kategórie starších 2010 Dominik Timko a trojicu dopĺňa Simona Dibdiaková. 9 rokov trvalo, kým mladí z Liskovej nabrali odvahu vyzvať týchto troch šampiónov.

Bandáže sú nahodené, krieda v blízkosti stola, keby sa spotili ruky, a ako prvé začínajú turnaj dievčatá. Pozorovať tento súboj bol neopakovateľný zážitok. Priateľský turnaj s rýchlym spádom, kde sa napokon Sima do finále nedostala a spolu s Dominikou Sarovou skončila tretia. Po 9 rokoch bolo jasné, že na kalčetovom tróne bude vystriedaná, ale kým? Do finále sa dostala Veronika Janoľová a Sabínka Magulová, ktoré zvádzali veľký boj napínavý až dokonca s Radkou Kubalovou, ktorú doprevádzala Miška Šoošová. Toto finálne napokon vyhrala, ako exkluzívne len pre nás prezradila, zo stretka rebeliek obranne skúsená Veronika Janoľová, a tichý šampión s raketovou strelou Sabínka Magulová, ktoré spolu zasadli na dievčenský kalčetový trón.

Po nich hrali oddychový turnaj mladší chlapci, ktorí boli v nižšom množstve, ale o to bola nabitejšia túžba po víťazstve, kde napokon vyhral Tadeáš Salva s Maťom Matajom.

Konečne prišla najočakávanejšia kategória dňa. Od začiatku turnaja bolo jasné, že ani 9 rokov nestačilo na prekonanie úradujúceho šampióna Dominika T., ktorý hral v tandeme s Andrejom F., ktorí jasne dominovali celý turnaj a napokon po prekvapivo vyrovnanom finále proti Filipovi K. a Dene K. obhájili svoje kvality a zasadli po boku Sabínky a Veroniky. Zlé jazyky tvrdia, že Dena zámerne nechala vyhrať v predĺžení súperov z dôvodu sympatií voči úradujúcemu šampiónovi. Tomuto tvrdeniu nahráva aj interview bezprostredne po víťazstve o šťastí z kalčetového vrcholu, takto na sklonku kariéry. No ľuďom, čo tam boli a videli ten zápas musí byť jasné, že to bol zápas, kde sa bojovalo do poslednej loptičky.

Ďakujeme organizátorke, že sme mohli tento turnaj opäť vidieť a gratulujeme všetkým víťazom.

typ akcie : kalčeto
autor lnku: Adam R.
dtum akcie: 27.04.2019
pretan: 825x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)