26.11.2020
Kornel
- - zajtra - -
Milan
Pán si nežiada úspech, ale len ochotné plnenie jeho vôle.
..... Chautard .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Športový deň

Začalo nám "Dušičkové obdobie", s ním spojené prázdniny pre základné a stredné školy a ako každoročne k týmto prázdninami patrí aj Športový deň. Nebolo to inak ani tohto roku, dátum pripadol na prvý prázdninový deň, na stredu 30.10.2019. Stretli sme sa o 9:00 v areáli ZŠ. Účasť bola veľmi pekná, okolo 40 účastníkov.

Po úvodnom privítaní a spoločnej modlitbe sa účastníci rozdelili do piatich skupiniek pod vedením dvoch animátorov. Vymysleli si názvy skupiniek a tímové zápolenie mohlo začať. Tento rok boli pre účastníkov pripravené dve tímové hry. Prvou bol už známy Dodgeball, hra podobná vybíjanej, ktorú sme kvôli pozitívnym ohlasom zo Športového dňa v roku 2016 dali aj tento rok. Druhou hrou bola Rubikova kocka, spočívala v zoradení farebných loptičiek do stĺpcov alebo riadkov na hracom pláne, ktorý vyzeral ako jedna strana Rubikovej kocky. Hralo sa na štýl štafety, kde hrali dva tímy proti sebe. Háčik bol v tom, že každý hráč mohol spraviť iba jednu výmenu dvoch loptičiek. Ďalšiu výmenu musel ísť spraviť ďalší člen skupinky a takýmto spôsobom sa každý vystriedal. Posledná súťaž spočívala v tom, že úlohou skupinky bolo za vopred povedaný čas zvesiť zo šnúrky a následne zaniesť do misky čo najväčší počet štipcov len za pomoci úst.

Po odsúťažení všetkých hier, občerstvenia vo forme ovocných mís, čaju a dobošky, došlo už aj na samotné vyhodnotenie. Niekomu sa darilo lepšie, niekomu horšie, no všetci odchádzali so sladkými cenami. Na záver sme si spravili spoločnú fotku a rozlúčili sa. Hra Dodgeball chytila animátorov tento rok tak veľmi, že po ukončení turnaja ešte ostali a spolu s organizačným tímom si zmerali svoje schopnosti v tejto hre. Tešíme sa na ďalší ročník, ktorí bude dúfam ešte lepší ako tento.

typ akcie : športový deň
autor článku: Filip K.
dátum akcie: 30.10.2019
prečítaní: 867x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)