26.11.2020
Kornel
- - zajtra - -
Milan
Nik z nás totiž nežije pre seba a nik pre seba neumiera; lebo či žijeme, žijeme Pánovi, či umierame, umierame Pánovi. Či teda žijeme alebo umierame, patríme Pánovi.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Futbalový turnaj

Futbalový turnaj sa už so svojím tretím ročníkom môže nazývať jednou z tradičných akcií liskovskej Domky. Každý rok sa snažíme túto akciu pozmeniť a nebolo tomu inak ani teraz. Turnaj sme rozdelili do dvoch kategórií - starších a mladších ako 15 rokov. Celú akciu sprevádzala vôňa gulášu, ktorý hráčov posilňoval k lepším výkonom.

O 10:00 sa chlapci formátu mladších harcovníkov rozdelili do štyroch tímov. Na chvíľu zahodili kamarátske vzťahy a na ihrisku sa rozpútal boj, kde si kamaráti medzi sebou nič nedarovali. Bojovalo sa do poslednej minúty každého zápasu. Víťazný tím dominoval celý turnaj a nezaváhal ani vo finále.

O 13:00 sa začali pred telocvičňu schádzať starší hráči. V tejto kategórii súťažilo dokonca až 7 tímov, ktoré sa vopred zaregistrovali a prišli sa pokúsiť uchmatnúť ušatú putovnú trofej. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín a turnaj pokračoval tabuľkovo, formátom každý s každým. Postupovali prvé dva tímy zo skupiny, ktoré bojovali o postup do finále. Každý jeden zápas priniesol veľmi veľa krásnych futbalových momentov. Či už technické kúsky, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Neymar ml. alebo pozičné boje o každý milimeter ihriska. Turnaj nakoniec získal najstarší hrajúci tím Bohémska Družina s kapitánom Mariánom Žúborom. Radosť z trofeje bola obrovská. Zo zákulisných informácií sme sa dozvedeli, že trofej je vystavená v Starej Pekárni, kde láka futbalových nadšencov rôznych národností, ktorí sa s ňou chcú fotiť.

Ďakujeme za bohatú účasť, gratulujeme chalanom ku víťazstvu a vyzývame všetkých milovníkov futbalu, aby trénovali a pokúsili sa získať trofej budúci rok.

typ akcie : futbal
autor článku: Tomáš P.
dátum akcie: 09.11.2019
prečítaní: 721x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)