29.11.2022
Vratko
- - zajtra - -
Ondrej
Kde je sebaovládanie, tam sú všetky čnosti.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Futbalový turnaj

Prečo ste sa zúčastnili Domkárskeho futbalového turnaja v Liskovej?
Predpokladám, že emócie sú prítomné u každého trénera s dobrou hráčskou anamnézou, ale môže tam vzniknúť deficit v poznatkovej sfére. Ako bývalý tréner FC Tatabanya som viazaný povinnosťou zúčastniť sa každej futbalovej akcie na vyššej úrovni. Tento rok, kvôli pandémií Covid-19, som však zápas sledoval len prostredníctvom videa.

Ako ste spokojný s priebehom turnaja?
Futbalová potencia pri mládeži v Liskovej je bohatá. Účasť 24 hráčov s horným vekovým ohraničením 12 rokov hovorí za všetko. Osobne, mám rád diagonálne prihrávky cez strednú vertikálu do pravej vertikály, s finálnym centrom do gólovej príležitosti, čoho som bol svedkom takmer v každom zápase. Chlapci čítali hru ako futbalový šlabikár, ich emocionálna inteligencia bude so stúpajúcim vekom určite stigmatizovať divákov po celom svete.

Ehm .. ďakujem za odpoveď. Ktorý tím bol podla vás najlepší?
Hráči pod vedením A.Šulíka prešli každým zápasom ako rýchlik Eurostar, ktorý prechádza cez kanál La Manche. Vo finále však narazili na futbalových rivalov pod vedením J.Vrábela. Som sklamaný z latentného prístupu Šulíkovcov k finálovému zápasu, ale nerád by som sa o tom viac vyjadroval, pretože som ešte stále emocionálne preexponovaný z nádherného finále. Takú drámu, akú prinieslo finále, by nenapísal ani Hamlet!

Čo hovoríte na víťazov súťaží o najkrajšiu oslavu gólu / kráľa strelcov?
Súťaž o najkrajšiu oslavu gólu zaslúžene vyhral tím pod vedením L.Vrábela. To bola jedna herecká etuda. Latentný herecký um bol priam hmatateľný. Dirigentskú paličku v streľbe na bránu prevzal T.Droba, ktorý svojím umom umiestnil lobtu do zvýraznených miest a právom sa stal kráľom strelcov.

Pár slov na záver?
Z pozície nezaujatého futbalového diváka s dôrazom najmä na vizuálny faktor diania na ihrisku primárne preferujem moderný prototyp tohto športu. Na turnaji sme neboli svedkami Neymarizácie hry (pozn. autora - simulovania), naopak v hráčoch sa nakumuloval obrovský výrazový potenciál a kolmicové výpady hráčov s nadmerným koeficientom kopacej techniky zaznamenávali miestami účinnú a pragmaticky smrtiacu divergenciu ofenzívneho vyjadrenia.

Pozn. autora:
Z rozhovoru nevieme, či sa futbalový turnaj L.Borbélymu páčil. Nám sa páčil veľmi. Ďakujeme účastníkom a tešíme sa na Vás ďalší rok. Športu zdar a futbalu obzvlášť!

typ akcie : futbal
autor článku: Tomáš P.
dátum akcie: 16.10.2021
prečítaní: 1137x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)