29.11.2022
Vratko
- - zajtra - -
Ondrej
Neviete, že ste Boží chrám a že vo vás prebýva Boží Duch?
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Športový deň

Aj tohto roku sme nadviazali na dlhoročnú tradíciu športového dňa cez jesenné prázdniny. Tentokrát však s malou zmenou. Akcia bola pre deti do 12 rokov a pripadlo to na piatok 29.10.2021.

Stretli sme sa v areáli ZŠ o 9:00. Ráno bolo svieže s magickou hmlou, ktorá sa stratila až po 10. hodine, čo zjavne viacerých odradilo a radšej ostali doma v teplučkej postieľke. Bolo to veľmi silné pokušenie aj pre mňa, priznám sa vám. Ale my, čo sme sa rozhodli prekonať samého seba, sme v závere akcie určite neobanovali svoje rozhodnutie.

Akcia nezačala úplne načas, keďže zopár spachtošov prichádzalo až pod 9tej hodine. Začali sme ako obvykle úvodným privítaním a spoločnou modlitbou. Deti sa rozdelili do štyroch skupiniek na čele so starším animátorom. Vymysleli si veľmi "kreatívne" názvy skupiniek a mohli sme začať.

Na súťažiacich boli prichystané tieto štyri stanoviská:
1. stanovisko bolo zamerané na Šikovnosť. Skupinka na ňom hrala hry Mastermind a Rubikovu kocku.
2. stanovisko bolo zamerané na Presnosť. Súťažiaci boli podrobení aktivitám "Futbalová strela" a "Hádzanie na terče".
3. stanovisko bolo zamerané na Spoluprácu. Každý tím musel spojiť svoje sily a zvládnuť "Enerdžajzeri" ako "Prenášanie palíc" (v dvojiciach po samom) a "Prenášanie lopty" (z dvojice na dvojicu). Následne v závere sa otestovali v hre Pexeso (v troška netradičnom prevedení).
4. stanovisko bolo zamerané na Sústredenosť. Deti si otestovali svoje zmysly v aktivitách "Prenos vajíčka" a "Chytanie vajíčok".

V závere bola prichystaná ešte jedna aktivita, ale tento raz súťažili všetky skupinky proti sebe a to v hre "Viečka". Po viacerých prestávkach na občerstvenie v podaní ovocia, čaju a dobošiek a po odsúťažení všetkých hier prišlo na rad vyhodnotenie. Tak ako to stojí v Písme "prví budú budú poslední a poslední prví", tak sme aj my učinili. Skupinka, ktorá skončila ako posledná, si prvá vyberala z cien, následne tretia atď. Ale žiadna skupinka nebola ukrátená, keďže každému chutí niečo iné a zároveň sa medzi sebou podelili.

Na záver sme si spravili spoločnú fotku, samozrejme, aj po výške aby bolo na "insta", a rozlúčili sme sa. Poniektorým sa veľmi domov nechcelo a tak ešte v kruhu kamarátov dorazili aj posledné zvyšky cien. Tešíme sa na ďalší ročník a zároveň dúfame, že bude prinajhoršom taký dobrý ako tento.

typ akcie : športový deň
autor článku: Filip K.
dátum akcie: 29.10.2021
prečítaní: 840x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)