23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


75 rokov vdp. Dorníka

V nedeľu 25. apríla 2004 o 8.30 hod. sme sa zišli pred kultúrnym domov v Liskovej, kde sme na autobuse odcestovali na susednú Oravu do dedinky Malatiná. V nej pôsobí náš bývalý kňaz pán farár Vincent Dorník, ktorý v našej farnosti prežil 11 rokov, až do roku 1997. Za túto duchovnú službu sme sa rozhodli ísť sa mu poďakovať a zároveň mu poblahoželať všetko najlepšie, vyprosiť veľa božích milostí k jeho 75-tym narodeninám, ktoré si pripomína 29. apríla.

V úvode sv. omše nás milo a vrelo privítal a bol veľmi milo prekvapený našou účasťou i spevom nášho spevokolu. Spievali sme s veľkou radosťou a chuťou doprevádzaní gitarou a husľami. Keďže v malatinskom kostole je veľmi dobrá akustika, náš spev bol ozajstným oživením nedeľnej liturgie... Hovorí sa, kto spieva dvakrát sa modlí. A poslaním mládežníckeho spevokolu je spievať na Božiu oslavu a rozdávať radosť medzi ľuďmi. Myslím, že tieto ciele sme dnešný deň určite splnili. Myslím si, že zo sv. omše odchádzali miestni veriaci povzbudení, pán farár potešený a my speváci – spokojní.

Pán farár nás po omši pozval na dobré a veľmi chutné občerstvenie. Ďakujeme mu za jeho pôsobenie medzi nami a naďalej sprevádzajme jeho kňazský život svojimi modlitbami a obetami.

typ akcie : slávnosť
autor článku: Miloš L.
dátum akcie: 25.04.2004
prečítaní: 1939x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)