23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Topiaci sa potrebuje záchranné koleso, nie učebnicu plávania.
..... Wasylkowski .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Adventné biblické stretnutia

Ľubo a Katka, dvaja manželia a tiež študenti Katolíckej univerzity, sa ocitli v Liskovej na priváte. On študuje matematiku a náboženstvo, ona sa učí za učiteľku pre 1.stupeň.

Bolo pred adventom a Ľubo cítil, že ho Boh pozýva, aby aj u nás pripravil pár stretnutí so Svätým písmom. A hoci mal roboty so štúdiom dosť, predsa sa rozhodol, že ide do toho.

Pán farár vyhlásil oznam a pozval predovšetkým mladých. "Stretnutia budú v sobotu popoludní v klubovni." Obdiv patrí ich odvahe. V prostredí, ktoré je tak trochu cudzie, začínať niečo nové.

Ako prebiehali naše stretká? O čom sme sa zamýšľali? Naše úvahy patrili textom z nedeľných adventných bohoslužieb. Začínali sme modlitbou, potom sme čítali úryvky zo Starého i Nového zákona, ktoré sa krútili okolo očakávania Pánovho príchodu. Ľubo nám poskytol odborné vysvetlenie, no nechal nás aj objavovať a rozmýšľať.

Raz sme si predstavovali deti, ktoré sú doma samy. Naša situácia je podobná. Tiež čakáme príchod Ježiša. Vyvádzame, alebo s radosťou a poslušnosťou čakáme? Ďalšou zaujímavou metódou bolo dopĺňanie viet alebo slov, ktoré nasledujú v texte. "Z kmeňa Jesseho vzíde ......." (ťselotar). Verš čo verš sme sa triafali do významu. Bolo to niekedy aj zábavné. V evanjeliu sme mali nájsť hlavnú myšlienku, hľadali sme súvislosti medzi úryvkami. Rozprávali sme o Vianociach. Čo sa nám na nich páči, čo nie. No vždy sa našiel aj čas na ticho, vtedy sme uvažovali, čo sa každého dotýka priamo, čo ho oslovuje.

Ani na konci nechýbala modlitba. To sa mi veľmi páčilo. Naša modlitba vychádzala z Božieho slova a zo srdca.

Myslím, že aj tieto stretnutia nás pripravili na lepšie a krajšie Vianoce. Len škoda, že nás tam bolo tak máličko.

typ akcie : stretko
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 00.12.2004
prečítaní: 2053x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)