23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Niet väčšej škody nad stratený čas.
..... Michelangelo .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Mikuláš

6.december sa do pamäti mnohých, a predovšetkým detí, vryl ako sviatok sv. Mikuláša. A keďže aj tento rok sa v našej Domke našli deti, ktoré svojím dobrým správaním upútali pozornosť sv. Mikuláša, rozhodol sa prísť nás navštíviť.

Mikuláš prišiel v nedeľu 5.12. krátko po 14.00. Po zvítaní sa so všetkými prítomnými domkármi nasledovala scénka, v ktorej mladí herci ukázali, ako by mal vyzerať moderný Mikuláš. A veru, aj prítomný Mikuláš s tým súhlasil a povzbudil všetkých, aby sa snažili správať sa ako Miki zo scénky.

Potom Mikuláš kládol deťom otázky, týkajúce sa svojho oblečenia a svojho života. Príbehy o jeho pomoci 3 chudobným sestrám, či o záchrane námorníkov, sú už všetkým dobre známe a tak im Mikuláš vyrozprával ďalší príbeh o záchrane hladujúceho mesta Myr.

Keďže v predvečer svojho sviatku býva Mikuláš najviac zaneprázdnený, nemohol sa dlho zdržať. Teda nasledovalo odmenenie domkárov. Vyzdvihnutí boli práve tí, ktorí sa zúčastňujú na pravidelných aktivitách stretkách a spevokole. No i ostatní si odniesli sladký darček.

Na záver sa Mikuláš rozlúčil s deťmi modlitbou a pobral sa obšťastniť ďalšie deti, ktorí si to tento rok zaslúžili.

typ akcie : slávnosť
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 05.12.2004
prečítaní: 1958x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)