02.08.2021
Gustáv
- - zajtra - -
Jerguš
Je ľahšie Božiu vôľu plniť ako spoznať.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Dobrá novina

Dobrá novina je koledovanie detí, spojené so zbierkou pre deti z rozvojových krajín. Tak sme sa aj my rozhodli pomôcť dobrej veci.

Pred zvestovaním Dobrej noviny sme sa pripravovali tri týždne. Začali sme s nácvikom piesní a rozdelením vinšov, ktoré sme si doma stále opakovali. Spoločne sme si zhotovili koruny, hviezdu, pokladničku a betlehem.

Koledovať sme začali na Štefana po požehnaní nášho kňaza – vdp. Vincenta Dorníka. Dobrú novinu sme zvestovali dva dni. Chodili sme ku rodinám, ktoré sa rozhodli pomôcť deťom "tretieho sveta". Bol to krásny zážitok pre všetkých. Na cestách bolo kopu snehu, bola veľká fujavica, ale nás hrial v srdiečkach dobrý pocit. Počas koledovania sme zažili veľa srandy, veľa zimy. Tieto dni boli spojené s morom lásky, radosti, pokoja a šťastia, ktoré sme doniesli dop všetkých rodín. Ďakujeme všetkým, ktorí nás prijali do svojho príbytku a podporili deti v Keni v Nairobi.

Myslím, že Dobrá novina v našej farnosti mala úspech. Navštívili sme asi 80 domov a vyzbierali sme až 22 800 Sk. Túto sumu sme poslali na účet eRka – HKSD, kde sa z celého Slovenska nazbieralo 2 441 438,50 Sk. Tieto peniaze sa poslali do Kene, írskej misionárke, sestre Mary Killeen. Za ne sa postavili triedy pre chudobné deti.

Som veľmi rada, že sme začali s Dobrou novinou a dúfam, že aj naďalej budeme pokračovať v tejto krásnej akcii.

typ akcie : koledovanie
autor článku: neznámy
dátum akcie: 26.12.1996
prečítaní: 2333x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)