08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
Povedz mi, čím tráviš čas a poviem ti, kto si.
..... Andersen .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jasličková pobožnosť

Bolo to dávno...áno skutočne dávno, keď sa malý Ježiško narodil v Betleheme. Ale nie je to tak dávno čo sme prežili ďalšie Vianoce a s nimi aj 25. december. Teda našu jasličkovú pobožnosť. Pobožnosť pri ktorej aj deti mohli privítať malé Jezuliatko svojim spevom, básničkami a samozrejme hereckými výkonmi, ktoré iste stoja za zmienku.

Takže všetko sa pripravovalo približne 3 týždne vpred, čo už bolo asi aj trošku neskoro. Ale keďže každý vzal „poctivo“ svoju rolu, všetko nakoniec dopadlo úplne super :-). Ako sme tak skúšali nejako sme pozabudli na dosť dôležité kostýmy, alebo sme im nekládli veľkú pozornosť? No to je jedno aj tak sme to predsa zvládli.

V utorok 25.12. 2007 (náš deň D) sa takmer všetci zišli v kostole na poslednej skúške. Áno iba skoro všetci, pretože ako som povedala, tie kostýmy bolo treba dokončiť. Tak sme sa snažili a na poslednú chvíľku vyrábali koruny, kráľovské dary či hľadali niečo ako náhradu za oblečenie pre Herodesa či veľkňazov :-). Keď sme sa v kostole konečne zišli všetci kukneme na hodinky, potom ku dverám a čo nevidíme? Ľudia sa začínajú hrnúť dnu. Všetci totiž chceli vidieť svoje deti, vnúčatá či kamarátov, a tak z nášho skúšania nebolo už nič :-(. Nevadí, povedali sme si tie najzákladnejšie veci a spoliehali sa na naše schopnosti prípadne našu neobmedzenú improvizáciu.

Na moje veľké počudovanie všetko prebehlo hladko. Všetkých bolo pekne rozumieť aj počuť, takmer nik sa nepomýlil (myslím :-) a asi nik nemal až takú trému ako na začiatku. Herci podali tie najlepšie výkony (patrične aj ohodnotení :-), speváčky zaspievali najlepšie ako im hlásky dovolili a každý tretiak odrecitoval svoju básničku na jedničku. Plný radosti z toho ako nám to pekne dopadlo zaspievali sme ešte pár pesničiek dieťatku v jasličkách a pobrali sa oslavovať domkov. Aj Mária, uznáš, že tá nervozita pred začiatkom bola zbytočná, nie? :-)

Tak, a teším sa na ďalší rok, keď znovu pripravíme niečo nové, niečo čo tu ešte nebolo...a samozrejme, že čakáme aj nových nadaných hercov či spevákov. Veď predsa keď nevyskúšate všetko nikdy sa nedozviete aký skvelý je pocit keď môžete ukázať ľudom a hlavne nášmu nebeskému ockovi čo vo vás je. :-)

Takže jasličková pobožnosť 2008 čaká.... :-)

typ akcie : pobožnosť
autor článku: Zuzana A.
dátum akcie: 25.12.2007
prečítaní: 2499x
K o m e n t � r e :

bolo to super........ aspon si to ja
myslim

autor : dojav
dátum : 06.01.2008
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)