25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Ten, kto je príliš zamestnaný tým, že robí dobro, nemá čas na to, aby bol dobrý.
..... R. Thákur .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Tehlička

Aj tento rok sme sa rozhodli zapojiť do zbierky Tehlička, ktorú už po desiatykrát organizuje občianske združenie Sávio. Hlavným cieľom Tehličky je každoročne vyzbierať finančné prostriedky na podporu vybraných rozvojových a humanitárnych projektov. V tomto roku je zameraná na pomoc deťom v Stredoafrickej republike postihnutým vojensko-politickým konfliktom.

Stredoafrická republika s rozlohou 13-krát väčšou ako Slovensko so 4.7 miliónmi obyvateľov patrí medzi najchudobnejšie na svete. Saleziáni pôsobia v Stredoafrickej republike od roku 1997. Ich prítomnosť v priebehu krátkeho obdobia pozdvihla úroveň zdravotnej starostlivosti, zabezpečila fungujúcu základnú školu, mládežnícke stredisko, knižnicu. Postupne pribúdali ďalšie školy, či učňovské dielne, no vďaka konfliktu medzi prívržencami vládnuceho prezidenta a bývalej hlavy štátu sa centrá Don Bosca Galabadja a Damala koncom roka 2013 premenili na utečenecký tábor. Transformácia diela na utečenecký tábor sa nezaobišla bez následkov. Pomoc tisíckam utečencov znamenala zrušenie školských, voľnočasových a športových aktivít, poškodenie a zničenie stolov, lavíc, lavičiek a hygienických zariadení.

Návrat do normálneho života bude prebiehať postupnou rekonštrukciou týchto priestorov. Práve vzdelávanie sa v súčasnosti stáva otázkou záchrany obyvateľov SAR a je nevyhnutou podmienkou dlhodobého rozvoja tejto krajiny a preto je cieľom saleziánov zamerať sa práve na túto oblasť.

typ akcie : iné
autor článku: Barborka
dátum akcie: 20.03.2015
prečítaní: 2106x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)