11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Čas je to, čo najviac chceme, ale bohužiaľ to, čo najhoršie využívame.
..... W. Penn .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Duchovné cvičenia


Duchovné cvičenia sa v našom stredisku postupne zaraďujú k pravidelným akciám. Tentokrát sa konali v dňoch 18.-21. 2. 2016 v Liptovských Sliačoch. V porovnaní s minulým rokom sa ich v spomínanom čase zúčastnila skupinka starších (rozumej 20+ :)). Duchovné vedenie mal už tradične na starosti don Pavol Dzivý.

Ako to všetko prebiehalo? Vo štvrtok večer sme postupne začali zapĺňať chatu. Mali sme úvodnú sv. omšu, po ktorej sme si v jednej z miestností urobili kaplnku. Nasledoval krátky Úvod do témy duchovných cvičení – Ovocie Ducha Svätého. Po tom, ako sa k nám v piatok ráno pridali posledné dva chýbajúce kusy osadenstva, sme mohli pokračovať v stanovenom programe. V jednotlivých blokoch sme si hovorili o ovocí Ducha Svätého - radosti, pokoji, dobrote či sebaovládaní. Každý deň sme mali sv. omšu, adoráciu a čo-to sme sa aj zahrali. Počas ústrania sa každý z nás snažil nájsť odpovede na rôzne otázky, využiť možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia či stráviť čas v tichosti a modlitbe v kaplnke. Keď sa počasie trochu umúdrilo, využili sme to na spoločnú prechádzku spojenú s modlitbou sv. ruženca. Pôsobenie Ducha Svätého sme najviac pocítili pri spoločnom zdieľaní sa a veruže sme neraz boli prekvapení.

Keďže je dôležité počas dňa dodržiavať silencium, ešte pred samotným odchodom na duchovné cvičenia bolo potrebné vyriešiť otázku: „Čo s varením?” Nakoniec sa to všetko s Božou pomocou vyriešilo. Ďakujeme tete Kubalovej a Šrobárovcom, ktorí sa postarali o to, že sme mali výborne navarené a veríme, že čas, ktorý s nami strávili, bol pre nich obohacujúci.

Som vďačná za to, že sme opäť mohli na pár dní „zabudnúť“ na pracovný zhon a načerpať duchovnú silu. Verím, že si budeme viac uvedomovať pôsobenie Ducha Svätého v našich životoch a vytrváme v predsavzatiach, ktoré sme si dali. Na záver prikladám názor jedného z účastníkov: „Na duchovných cvičeniach bolo super. Stretli sme sa dobrá partia, ktorej sa v rámci možností podarilo udržiavať silencium, počas ktorého každý mohol riešiť s Pánom Bohom svoje problémy, či už svetské alebo duchovné. Odporúčam každému, kto má možnosť, aby sa raz za čas zúčastnil duchovných cvičení. Určite nebude ľutovať.“

typ akcie : duchovná obnova
autor článku: Veronika Š.
dátum akcie: 18.02.2016
prečítaní: 1877x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)