11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
On (Ježiš) vás bude posilňovať až do konca...
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Ivkine rehoľné sľuby

V jedno skoré slnečné ráno 9. mája sme sa s pár ľuďmi z liskovskej Domky vybrali do Nitry za Ivkou Bartekovou, ktorá skladala svoje prvé rehoľné sľuby v Kongregácii služobníc Ducha Svätého ustavičnej poklony.

Do Nitry sme prišli tesne pred začiatkom svätej omše. Všetko sme, samozrejme, stihli a napokon sme sa usadili do malej kaplnky hneď vedľa kláštora. Omša netrvala príliš dlho, ale bolo to niečo úplne nové. Počas sľubov jej nasadili na hlavu korunku.


Po skončení svätej omše sme sa presunuli do vedľajšej miestnosti, kde sme sa s Ivkou mohli chvíľku porozprávať. Darovali sme jej pár darčekov a popriali sme jej všetko dobré. Vyzerala veľmi spokojne a šťastne. Myslím, že málokto z nás by sa odvážil na túto zložitú cestu životom.

Po odchode z kláštora sme navštívili Misijný dom Matky Božej na Kalvárii v Nitre. Prezreli sme si tento dom a hneď za ním sa nachádzala krížová cesta, kde sme sa išli prejsť. Hore pri poslednom zastavení sa nám naskytol úžasný pohľad na skoro celú Nitru. Odfotili sme sa a pomaly sme išli na autobusovú stanicu. Cestou nesmela chýbať ani zastávka na zmrzlinu. Po krásnom dni v Nitre sme sa večer vrátili domov.

typ akcie : iné
autor článku: Júlia Š.
dátum akcie: 09.05.2016
prečítaní: 2042x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)