11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Je lepšie zodierať sa kvôli dobru, ako byť zodieraný zlým.
..... Maritain .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Dobrá novina

22 rokov. Pre niekoho vek, kedy začínajú tie najkrajšie časy, iný si začína uvedomovať svoju zodpovednosť. Pre Dobrú Novinu však tento čas znamená 22 rokov pomoci rozvoja v Afrike. Aj tento rok sme sa plní odhodlania vybrali vyzbierať čo najviac a tak pomôcť tým, ktorí by to bez nás nedokázali.

Prvýkrát sme sa videli pohromade na druhú adventnú nedeľu, kde sme sa rozdelili do 5 skupiniek, v dosť veľkom počte. V každej skupinke bolo 9 členov, vrátane animátorov. Nasledovali prípravy v podobe výroby korún, rekvizít a v neposlednom rade pokladničiek...

Tradične, na druhý sviatok vianočný sme vyrazili do ulíc našej malebnej dedinky. S myšlienkou na našich kamarátov, veselým spevom a peknými básničkami sme tak nielen pomohli, ale aj okrášlili vianočné sviatky tých, ktorí nás prijali do svojich príbytkov. Za to im patrí vrelá vďaka.

Tohtoročná myšlienka bola ?Pomôcť deťom s postihnutím, aby sa mohli vzdelávať.? Veľa z nás si možno ani neuvedomuje, aké máme šťastie, že máme sprístupnené vzdelanie, a to nielen základné.

Čakalo nás aj jedno malé prekvapenie. A to rovno televízia. RTVS sa rozhodla, že natočí reportáž o tom, ako svojou malou troškou pomáhajú koledníci. Boli sme tí šťastlivci a vybrali si práve nás. A teda, pred druhou hodinou poobede prišli k nám do klubovne, aby videli ako sa pripravujeme, spravili rozhovor a natočili aj koledovanie v rodine. Chcela by som sa poďakovať, že sa našla rodina Jána Chovana, ktorá nás prijala s kamerou.

Verím, že aj budúce roky sa budeme naďalej zapájať a takto spolu pomáhať.

typ akcie : koledovanie
autor článku: Katarína A.
dátum akcie: 26.12.2016
prečítaní: 1896x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)